DEN ZEMĚ 2019 - školy a školky 19.12.2018

DEN ZEMĚ 2019 - školy a školky

Dvaadvacátý duben se již neodmyslitelně zapsal jako den, kdy lidé na celém světě slaví Den Země. A slavíme ho také u nás ve Starém Městě pod majákem. Poprvé se tak stalo před jedenácti lety. Prapůvodní oslavy Dne Země jsou ale mnohem starší. Sahají až do doby, kdy se ještě na ekologii tolik nemyslelo, a oslavy Dne Země souvisely s příchodem jara. Teprve v roce 1970 byl v San Franciscu ke Dnu Země připojen ekologický kontext a nutnost chránit to nejcennější, co v životě máme, naši planetu. OSN začala tento svátek slavit o rok později a v roce 1990, když se k Americe připojil celý zbytek světa, se 22. duben stal Mezinárodním dnem Země. Dnes slaví Den Země více než miliarda lidí ve 175ti státech světa a Den Země se stal největším sekulárním svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost.

 

Den Země ve Starém Městě 2019

Ve Starém Městě ve společnosti REC Group Den Země veřejně slavíme vždy nejbližší přilehlou sobotu (vzhledem k celosvětově platnému datu 22. 4.) a ve dnech čtvrtek a pátek pamatujeme také na školy a školky. Ekologická výchova nové generace je totiž tím nejdůležitějším cílem a smyslem našich oslav. Letos oslavíme v areálu REC GROUP již 12. ročník ekologické akce DEN ZEMĚ a sice ve dnech:

25.4. 8:30 - 11:30 MATEŘSKÉ ŠKOLY

26.4. 8:30 - 11:30 ZÁKLADNÍ ŠKOLY /1. STUPEŇ/

27.4. VEŘEJNOST

DEN ZEMĚ PRO MATEŘSKÉ A ZÁKLADNÍ ŠKOLY /1. STUPEŇ/

Milí pedagogové, milé děti,

ptáte se co všechno vás na DNU ZEMĚ čeká? Plno zábavy, poznání, soutěží, her a atrakcí! Celým dnem vás bude provázet kouzelník JIŘÍ HADAŠ, který si připraví opět zajímavý animační program s ekologickým podtextem. Navštívíte naučnou stezku "ZACHRAŇTE PLANETU", kde se na několika stanovištích dozvíte, jak šetřit životní prostředí, chovat se ekologicky a tím chránit naši zemi. Třídit odpady vás opět naučí piráti na lodi Naděje. Čekají vás také ekologické pohádky v našem originálním kině nebo ekologické výukové programy. Po areálu se můžete svézt vláčkem Steelinka a prohlédnout si, jak se v naší firmě zpracovává různý odpad. Navštívit můžete také jedinou KOVOZOO v Evropě, kterou obývá více než 250 kovových zvířat v životní velikosti. Prozkoumat můžete i letoun L-610, vyhlídkové lávky, selskou stezku nebo muzeum zemědělství.

V areálu bude opět nespočet atrakcí, skákací hrady, dětská vozítka nebo koloběžky. Můžete se těšit také na tvoření, bublinovou školu, žonglování nebo hasiče.

Na stanovištích dceřiných společností holdingu REC Group a kolektivních systémů Ekokom, Ekobat, Asekol a Elektrowin si starší děti ze základních škol ověří své znalosti z oblasti ekologie a sice v tradiční EKOOLYMPIÁDĚ.

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Máte-li zájem, neváhejte a přihlaste Vaši školu prostřednictvím elektronického formuláře, který naleznete v odkazu níže.

Jelikož jsou kapacity omezeny, doporučujeme se přihlásit co nejdříve. Do týdne po přihlášení Vám přijde potvrzující email společně s fakturou na 50% nevratnou zálohu,kterou je potřeba uhradit do 14 dní. Po její úhradě budete řádně přihlášeni. Odhlášení z akce a vrácení uhrazených peněz bohužel nebude možné.

Garantujeme vám konání akce za každého počasí!

 

REGISTRACE

Registrace MŠ pro DEN ZEMĚ 2019 –REGISTRACE MŠ  https://goo.gl/forms/yRL6C6kYeJk7awNq1

Registrace ZŠ pro DEN ZEMĚ 2019  - REGISTRACE ZŠ https://goo.gl/forms/1GlpkFDd5yJcSu5F2

 

Mapa areálu DEN ZEMĚ 2019 MATEŘSKÉ ŠKOLY

Mapa areálu DEN ZEMĚ 2019 ZÁKLADNÍ ŠKOLY

VSTUPNÉ

Vstupné činí 50,-Kč/dítě a učitelský doprovod je zdarma.

Veškeré atrakce v areálu jsou již bezplatné.

V ceně jsou dárky pro každou třídu!

  

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

Kontakt: 

Ing. Renata Bělošková      

TEL.: +420 774 878 094

EMAIL: lektor@recgroup.cz

 

 

/public/media/DEN%20ZEM%C4%9A%202019/PLAK%C3%81T%20M%C5%A0%20A%20Z%C5%A0.jpg

Sidebar