Den Země v REC Group - tisková zpráva 13.03.2015

DEN ZEMĚ POD MAJÁKEM OPĚT NABÍDNE EKOLOGICKOU ZÁBAVU PRO MALÉ I VELKÉ

TISKOVÁ ZPRÁVA

Ve Starém Městě – 13. března 2015 – Už jen pár týdnů, potažmo dnů, zbývá do největšího světového ekologického svátku – DNE ZEMĚ, který letos poosmé oslaví také ve Starém Městě ve společnosti REC Group. Slavit se tu bude tři dny – od 23. do 25. dubna 2015. První den bude patřit mateřským školám, druhý den školám základním, třetí den pak tradičně veřejnosti. 

 

DEN ZEMĚ PRO ŠKOLY

Smyslem akce je obohatit malé návštěvníky o nové poznatky a pomoci jim formovat ekologické myšlení od nejútlejšího věku. Tisíce přihlášených dětí ze Zlínského a Jihomoravského kraje si užijí nejen typických atrakcí EKOLANDu, jakými jsou originální KOVOZOO, maják ŠROTÍK, loď NADĚJE či atraktivní zákoutí rozlehlé zahrady případně stylového Kongresového centra. Pro ty nejmenší budou v Pohádkové zahradě připravena soutěžní pohádková stanoviště, pro ty školou povinné EKOOLYMPIÁDA (stanoviště kolektivních systémů ELEKTROWIN, EKOKOM, EKOLAMP, ASEKOL, ECOBAT,  ekologického centra ŽABKA, přírodovědného centra TRNKA a všech dceřiných společností holdingu REC Group), pro všechny pak skákací hrady a trampolíny, malování na obličej, tvořivá dílna nebo stanoviště  ZOO Hodonín a papouščí ZOO z Bošovic. Samozřejmostí jsou nejrůznější hry, soutěže a pohybové aktivity (Smajlíkov, DDM Šikula, SVČ Klubko, TC Staré Město) nebo zábavný animační program s kouzelníkem Jiřím Hadašem. Vláček STEELINKA je proveze areálem, z výšky si jej mohou prohlédnout z nových vyhlídkových lávek. V Kongresovém centru na děti čekají hned dvě expozice – jednak tematická interaktivní výstava o ekologické stopě UNESE ZEMĚ NAŠE KROKY?, která pojednává o tom, jak jednotlivec či společnost zatěžují svou existencí planetu Zemi a také výstava VODA – ZDROJ ŽIVOTA. Na lodi NADĚJE bude vyhrávat pirátská hudba a nefalšovaní piráti se postarají o pirátské i ekologické soutěže.

 

 

DEN ZEMĚ PRO VEŘEJNOST

Veřejnosti se brány areálu společnosti REC Group otevřou v sobotu 25. dubna v 11:00 hod. Primárním cílem oslav pod majákem bude tradičně zábava a atraktivní kulturní vyžití pro malé i velké – to vše s významným ekologickým posláním. Řada her, zábavných i adrenalinových programových prvků, prezentací i upomínkových předmětů návštěvníkům nenásilnou formou připomene, kterak často nevědomky sami sobě škodí, když ničí životní prostředí a nepřispívají k jeho ochraně. Dozvědí se spoustu zajímavostí a mnohdy si i odnesou jednoduchý účinný návod, kterak se chovat ekologicky – a to nejen v tento vzácný den, ale každičký běžný den jejich života.

Záštitu nad akcí převzali senátor Ivo Valenta, hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák, starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha a starosta Starého Města Josef Bazala. Hlavními partery jsou společnosti Rumpold a Škoda Auto.

PŘEKONEJME REKORD!

Tradičním vstupným na akci je vysloužilý elektrospotřebič. Veškeré atrakce v areálu jsou na DNU ZEMĚ zdarma. Také letos bude snahou všech zúčastněných překonat zajímavý ekologický rekord. Tentokrát se bude jednat o rekord ve sběru žehliček. Všichni, kdo zpytují svědomí, že matičku Zemi celý rok zatěžují odpadem, si to u ní nyní můžou alespoň trošičku vyžehlit.

Spoustu atraktivní zábavy návštěvníci naleznou na stanovištích společností EVERLIFT, HAMÉ (ochutnávka produktů, biatlonová střelnice), UHS JAKOS, NWT, NET, NAVLÁČIL, KOVOHUTĚ PŘÍBRAM a ARAVER (jízda zručnosti s vozy Škoda). Malé i velké kluky zaručeně nadchne velká motokárová dráha. Své ekologické znalosti si děti můžou vyzkoušet v  EKOOLYMPIÁDĚ (vedle společností EKOKOM, EKOBAT, EKOLAMP a ELEKTROWIN se tu budou ve velkém stylu prezentovat všechny dceřiné společnosti REC Group – KOVOSTEEL RECYCLING, RPG RECYCLING, GELPO, NEOMA RECYCLING, MODRÝ KVÍTEK, STEELMET a OTR RECYCLING). Veselou atmosféru jistě dotvoří DJ Marek Toman a moderátorka Markéta Janíková ve své show Rádia Zlín, ve které se bude soutěžit např. v karaoke. Radost mnohým jistě udělá fotokoutek, tombola, koloběžky, nafukovací atrakce, malování na obličej, lukostřelba, opékání špekáčků nebo jízda na ponících.  V zahradě budou na děti opět čekat pohádkové postavičky a loď ožije piráty.  Děti si zatančí, pobaví a něco se přiučí v animačním ekologickém programu s Jirkou Hadašem. Na stanovišti firmy KOVOSTEEL RECYCLING vám předvede ve své exhibici nevídané kousky silák ŽELEZNÝ ZEKON. Nebude chybět ani tradiční bagrová show a pod rukama šikovných kovářů opět vzniknou nová zvířátka do Kovozoo.

Dárečky i lahůdky nakoupíte na bohatém jarmarku. Hlad zaženou a chuťové pohárky potěší na DNU ZEMĚ nejen příznivci zdravé výživy, ale také milovníci zabijačkových specialit nebo vyznavači poctivé italské kuchyně. Šlapáním na kole si zájemci mohou zábavně vyrobit vlastní džus. Ve vagonu si vychutnáte výborné bio čaje od firmy SONNENTOR.

V Kongresovém centru se uskuteční vernisáž vítězných obrázků z výtvarné soutěže „UNESE ZEMĚ NAŠE KROKY?“ a jejich malým, šikovným autorům budou předány ceny a diplomy. Vedle již zmiňované výstavy VODA – ZDROJ ŽIVOTA můžou návštěvníci zavítat do vědecké kavárny, kterou bude provozovat ZŠ ČTYŘLÍSTEK a děti si zde mohou vyzkoušet chemické pokusy, logické hry a hlavolamy. Pod taktovkou KINA HVĚZDA vznikne v učebně Kostkárna BIJÁSEK pro děti. Společnost REC Group se vám také pochlubí novými sklepními prostory, kde vás budou čekat další výstavy a zajímavosti. 

 

PŘÍRŮSTEK S HVĚZDNÝMI KMOTRY

Ani o křest nového přírůstku v KOVOZOO letos návštěvníci DNE ZEMĚ nepřijdou. Prozradit můžeme, že nepůjde o žádného drobečka. Jeho přivítání na svět bude provázet bujará show se spoustou zábavy zejména pro děti. Jeho kmotrem bude kapela Děda Mládek Illegal band. Vedle jejich hvězdného vystoupení se na pódiu v zahradě představí kapela Sory a sbor Svatý Pluk.

 

Pamatováno bylo také na dobročinnost. V letošním roce budou podpořeny tyto organizace: Charita Sv. Anežky v Otrokovicích, Diakonie ČCE - středisko CESTA a Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín. Rozhodli jsme se také podpořit slečnu Kristýnku Petříkovou ze Štípy u Zlína, která trpí mozkovou obrnou.

 

Na Den Země jste všichni srdečně zváni a již nyní se na vás těšíme!

 

Ing. Monika Ondruchová, koordinátor akce, tel: +420 775 704 372, email: akce@recgroup.cz

Web: www.recgroup.cz, www.denzeme2015.cz

Sidebar