DEN ZEMĚ 2016 14.12.2015

Srdečně Vás zveme na další ročník naší tradiční akce "DEN ZEMĚ 2016". Tato akce s ekologickou tématikou plnou zábavy a nevšedních zážitků se již podeváté uskuteční v areálu společnosti REC Group s.r.o., ve Starém Městě ve dnech 28.-30.4.2016.

  • 28. 4. 2016 – pro MŠ
  • 29. 4. 2016 – pro ZŠ /I. stupeň/
  • 30. 4. 2016 – pro VEŘEJNOST

Areál opět ožije spoustou atrakcí, ochutnáme dobroty na tradičním jarmarku, ekologicky se vzděláme a budeme součástí křtu nového přírůstku v KOVOZOO. Na své si přijdou hlavně děti, pro které bude připraven skákací hrad, malování na obličej, poníci, koloběžky, lukostřelba a další hry a soutěže. Samozřejmě nebude chybět bagrová show, hasiči, animační programy ani koncerty!

TISKOVÁ ZPRÁVA


DEN ZEMĚ pro VEŘEJNOST

(30. 4. 2016 od 11:00 do 18:00 hod.)

 

VSTUPNÉ PRO VEŘEJNOST
Dospělí 60 Kč
Děti do 6ti let, ZTP ZDARMA
Děti do 17ti let, důchodci 40 Kč
Rodinné (2 dospělí + 2 děti) 150 Kč
*Vysloužilý elektrospotřebič ZDARMA
  • * návštěvník, který odevzdá u vstupu vysloužilý elektrospotřebič, má vstup na akci zdarma (pozn. 1 spotřebič = 1 vstup zdarma)

VSTUPY DO AREÁLU:

  • od Majáku
  • od Letadla (směrem od Hamé)

Do areálu budeme návštěvníky pouštět až od 11:00 hodin z důvodu bezpečnosti a příprav areálu. Děkujeme, že toto budete respektovat!

PARKOVÁNÍ:

  • u kruhového objezdu směrem od Hamé
  • u Kamexu
  • u Hamé
  • u Skansky

PROGRAM:

Program budeme postupně doplňován!

KOUZELNÝ KABARET PRASÁTKA PIGY S JIRKOU HADAŠEM

Prasátko Pigy a kouzelník Jirka Hadaš jsou velcí kamarádi, co se pořád pošťuchují a rádi si hrají a kouzlí. Společně Vám povypráví letní prázdninový příběh o kouzelné mapě. Potkáte mnoho zvířátek, zažijete opravdovou palačinkiádu, naučíte se hru na zvířátka a zazpíváte si originální písničky. Společně vyčarujete kouzelnou mapu a možná najdete i tajný poklad! Prasátko Pigy a Jirka Hadaš Vás budou bavit všechny tři dny konání akce!

ŠTĚPÁN URBAN - FINALISTA SUPERSTAR

Jméno Štěpána Urbana se na Slovácku skloňuje ve všech pádech. Charismatický student Stojanova gymnázia totiž skončil na druhém místě v Česko Slovenské SuperStar. Pro Čechy a Moravu je však vítězem právě on! Sedmnáctiletý hradišťský rodák není žádnou rychlokvaškou, jak tomu v těchto soutěžích někdy bývá pravidlem. Štěpán několikrát zvítězil v celorepublikové folkové Bráně (což je nástupce legendární Porty), je členem místní kapely The Guises a také spolupracovníkem Slováckého divadla. Píše vlastní texty a skládá muziku. Jeho téměř hodinové vystoupení s autogramiádou si můžete poslechnout 30. 4. 2016 na Dni Země.


DĚTSKÁ EKOOLYMPIÁDA

Děti si budou moci zasoutěžit v EKOOLYMPIÁDĚ, jejíž stanoviště zajistí dceřiné společnosti REC Group – KOVOSTEEL Recycling, OTR Recycling, STEELMET, RPG Recycling, GELPO, NEOMA Recycling, Modrý kvítekA-GLASS Recycling, A-ORTODZO. Hlavní cenou bude NOC PRO 4 OSOBY NA LODI NADĚJE, která kotví v areálu KOVOZOO!

TAJUPLNÁ ZAHRADA

KONGRESOVÉ CENTRUM BUDE PATŘIT DĚTEM... Společně s Přírodovědným centrem Trnka a Ekologickým centrem Žabka si zde budou moci děti hrát a ekologicky se vzdělávat! V rámci výstavy – Život s hmyzem – se interaktivní formou seznámí se zástupci hmyzí říše. Ve výtvarné dílně si budou moci vyzkoušet svoji zručnost a vyrobit si ptáčka na kolíčku, škvorovník, cedulku do květináče nebo si zasít semínka do rašelinových kelímků. Pro soutěživé děti bude připravena vědomostní soutěž z oblasti zahrad a života v nich. Pro zvídavé budou připravena naučná stanoviště, kde se budou moci seznámit s různými tématy spjatými se zahradami a životem v nich. 

POHÁDKA PRO DĚTI I DOSPĚLÉ - OSTROV ODPADKŮ

Ekologická pohádka o tom, jak se nám špatné věci jednou vrátí! 
Byli nebyli tři kamarádi – stará konvice, mobil a prázdná láhev. Tihle kamarádi se potkali v lese! Říkáte si, jak se tam dostali? Vyhodili je tam jejich majitelé – pan a paní Pohodlní. A tady začíná naše pohádka, která je jinak pěkně dobrodružná a napínavá. Jednoho dne se zvedla voda a naše tři kamarády spláchla do potoka! A ti pluli a pluli, přes řeky a přes potoky, do moře až k obrovitému a strašidelnému Ostrovu odpadků! A jak to bylo dál? Přijďte se podívat! Divadlo Plyšového Medvídka uvádí pořádně veselou a taky trochu poučnou pohádku o tom, že chovat se šetrně a starat se o svět kolem nás má smysl!

AKTIVNÍ CENTRUM ALKATRAZ

Generální partner HP INC CZECH REPUBLIC s regionálními partnery NIO a PREMO si pro Vás připravili dominantní atrakci – aktivní centrum ALKATRAZ. Na jejich stanovišti si také budete moci zakoupit za symbolickou cenu 10 Kč popcorn a přispět tím na Domov pro osoby se zdravotním postižením Kunovice – Na Bělince.

MOBILNÍ PLANETÁRIUM

Nevšední zážitek můžete se svými dětmi zažít v mobilním planetáriu. V obrovské kopuli se pohodlně usadíte a budete sledovat krátké vzdělávací filmy. Jak vypadají planety Sluneční soustavy zblízka? Které planety jsou planetě Zemi nejvíce podobné? Jak veliké je Slunce a jak daleko je od Země? Jaká jsou nejznámější souhvězdí? To vše se dozvíte originální formou právě v mobilním planetáriu…

DĚTSKÁ HERNA PRO DĚTI OD 0-10 LET

Dům dětí a mládeže Pastelka z Uherského Ostrohu promění prostory Rafinerie v Kongresovém centru v relaxační zónu, kde si děti budou moci hrát, odpočívat a sledovat pohádky. Budou si moci zadovádět v bazénku s kuličkami, na skluzavce, odrážedlech nebo si pohrát s hračkami. Každou celou hodinu se můžete těšit na muzikoterapii a muzikohrátky. Pro soutěživé děti budou připravena soutěžní stanoviště a pro ty zvídavé ukázkové hodiny angličtiny s jazykovou školou Light Point. Co takhle si zkusit roztřídit odpad v angličtině?! Celým dnem Vás provedou animátorky a maskot dinosaurus.

PIRÁTI NA LODI NADĚJE

Loď Naděje opět obsadí piráti a vy si s nimi můžete užít spoustu zábavy. Naučíte se s nimi třídit odpad, který našli v moři, vytvoříte si mořského živočicha z papíru a na konec si vyberete odměnu z truhly plné sladkostí!


MONTE CARLO ROADSHOW

Společnost ŠKODA AUTO si pro Vás připravila sedmihodinový nabitý program s názvem „Monte Carlo Roadshow 2016“. Hlavním trhákem bude BMX Biketrial show (překonávání překážek na BMX kole) a Freestyle ropeskipping show (skákání přes švihadlo). Tuto nevídanou podívanou bude doplňovat doprovodný program jako i  nstaprint (na míru vytvořená tiskárna instagramových fotek), z ávodní okruh (speciální deska se dvěma totožnými dráhami, ovládání prostřednictvím speciálně naprogramovaného tabletu), pitstop (speciální 2D maketa závodního speciálu ŠKODA Fabia R5 s reálnými koly ŠKODA Fabia R5, možnost vyzkoušet si výměnu kol na čas), kolo štěstí (speciální kolo s odměnami pro návštěvníky, kteří vyplní kontaktní kartu), airbrush tattoo (na míru vytvořené tematické šablony), grafický tunning (archy s jednotlivými modely vozů ŠKODA Monte Carlo doplněné o drobné samolepky) a posuvné puzzle.

Více o Monte Carlo Roadshow


BAREVNÝ DEN S EKOKOMEM

Hlavní partner akce – společnost EKO-KOM si pro Vás připravila výstavu o zpracování a recyklaci odpadů (Výstava Tonda Obal), vědomostní soutěž o ceny pro děti i dospělé (Odpadové riskuj!), originální atrakce ve stylu čtyř barevných kontejnerů (WIPE OUT), divokou láhev v kontejneru (rodeo) a skákací hrad (popelářské nafukovací auto).


KOUTEK ZDRAVÍ A KRÁSY

V rukou našich partnerů - Všeobecné zdravotné pojišťovny, Zdravého stravování, Leon SHOES, Medical Point a Mary Kay se budete cítit jako v bavlnce. Můžete si nechat změřit tlak, tuk či Vaše BMI, výživový poradce Vám poradí, jak se správně stravovat, ochutnáte zdravé potraviny, změříme Vám pohybový aparát, poradíme jak vybrat zdravotní obuv nebo se můžete nechat bezplatně nalíčit.

SLAVNOSTNÍ KŘEST MOTOKÁROVÉ DRÁHY

Otevřete s námi novou motokárovou dráhu, která se stane již stálou a jistě vyhledávanou atrakcí Starého Města. Otevření proběhne 30.4.2016 od 11:30 – 12:00 hodin. Motokárová dráha bude umístěna na okraji areálu REC Group u kruhového objezdu vedle společnosti Hamé. Těšit se můžete na dráhu o délce 0,5 km, přičemž zdolání jednoho kola Vám zabere přibližně 40 sekund. K zapůjčení bude celkem 7 motokár, z nichž jedna bude dvousedačková. Pro naše nejmenší návštěvníky bude k dispozici menší dráha s jednou dětskou motokárou. Novou dráhu budete moci brázdit za jakéhokoliv počasí, dokonce i za tmy, jelikož dráha bude osvětlená. K dispozici bude také občerstvení. Motokároví nadšenci se budou moci účastnit vytrvalostních závodů!

ZÁPIS DO REGISTRU KOSTNÍ DŘENĚ

Den Země je akce, která je o ekologii, o zábavě, ale také o pomoci na potřebných místech. Každoročně pomáháme různým charitativním organizacím, ale i jednotlivcům. Letos bychom rádi podpořili mimo jiné i dárcovství kostní dřeně. Vy, návštěvníci naší akce, máte jedinečnou příležitost pomoci také. Bude to stát 5 minut vašeho času a 2 mililitry krve, kterou vám odebere přímo na akci v Kongresovém centru profesionální zdravotnický personál. Po Vašem souhlasu vstoupíte do registru dárců kostní dřeně. V případě unikátní shody Vašich znaků s nemocným to budete právě vy, kdo může zachránit lidský život! Je možné, že budete jediným člověkem, který může neznámému nemocnému život zachránit, každý čtvrtý nemocný svého dárce kostní dřeně totiž nenajde. Do Českého národního registru dárců kostní dřeně může vstoupit každý zdravý člověk ve věku 18-35 let.

Dennis už svého dárce našel, najdou ho i další lidé?.... příběh Dennise

Medailonek paní Wasserbauerové - ženy, která se zasloužila o výrazné rozšíření registru dárců kostní dřeně.

TRADICE A PŘEKONÁNÍ EKOLOGICKÉHO REKORDU

Tradičním vstupným na akci je vysloužilý elektrospotřebič. Veškeré atrakce v areálu jsou na DNU ZEMĚ zdarma. Také letos bude snahou všech zúčastněných překonat zajímavý ekologický rekord – tentokrát se bude jednat o rekord ve sběru vysavačů! Všichni, kdo zpytují svědomí, že matičku Zemi celý rok zatěžují odpadem, ji teď mohou symbolicky pomoci vyluxovat. Přineste svůj starý vysavač a dopomozte nám k rekordu!

EXHIBICE

Také letos jsme si pro Vás připravili různé exhibice. Zaměstnanci společnosti KOVOSTEEL Recycling Vám prostřednictvím BAGROVÉ SHOW předvedou krásu práce s těmito stroji. DŘEVOSOCHAŘI a KOVÁŘI Vás zasvětí do umění práce se dřevem a železem. HASIČI předvedou přímo před zraky návštěvníků jak probíhá pravý hasičský zásah i s hašením autovraku. Společnost OTR Recycling se svojí demoliční technikou vrhne na demolici poslední vily Bratří Mayů a vy toho můžete být přítomni ;-)


DEN ZEMĚ pro MATEŘSKÉ ŠKOLY

(28. 4. 2016 od 8:30 do 11:30 hod.)

DEN ZEMĚ  pro ZÁKLADNÍ ŠKOLY

(29. 4. 2016 od 8:30 do 11:30 hod.)

Pouze pro I. stupeň ZŠ!

VSTUPNÉ PRO MŠ A ZŠ
Dítě 30 Kč
Učitelský doprovod ZDARMA


UPOZORNĚNÍ PRO ŠKOLY 

Mateřské a základní školy se na Den Země musí registrovat! Registraci lze provést prostřednictvím elektronického formuláře. 

Registrační formulář pro MŠ (Registraci nutno provést do 31. března 2016.) 

Registrační formulář pro ZŠ (pouze pro I. stupeň! Registraci nutno provést do 31.března 2016.) 

Kapacity jsou omezeny, proto neváhejte a registrujte se co nejdříve! 

Více informací naleznete na  http://denzeme2016.cz/. 


Fotografie z loňského ročníku najdete ve FOTOGALERII.


Za celý holding REC Group bychom rádi poděkovali našim partnerům!

Abychom vám mohli nabídnout kvalitní program zdarma nebo s nízkým vstupným, bez partnerů se zkrátka neobejdeme. Proto jim patří opravdu velký dík! Díky nim můžeme každý rok ve velkém společně oslavit DEN ZEMĚ!

Generálním parterem akce je společnost HP Inc Czech Republic a regionální partneři NIO a PREMO. Hlavními partnery jsou společnosti RUMPOLD a EKOKOM.

Sidebar