Kino Luna s oscarovým kobercem společnosti GELPO 04.02.2016

Naše dceřiná společnost GELPO provedla designovou úpravu prostoru před ostravským kinem Luna. Před kinem vyrostla odpočinková a klidová zóna s pryžovým povrchem ve tvaru různých boulí, hrbolů a dalších různorodých tvarů. Na ploše jsou dále umístěna 3 jezírka s fontánami, které jsou v noci nasvětleny a mění barvy podle dopředu připraveného scénaře. Přestože někteří obyvatelé Ostravy pohlíželi na tento odvážný projekt zpočátku skepticky, realizace si získala přízeň široké veřejnosti.

Přípravné práce projektu započaly již v roce 2011, kdy architektonické studio PROJEKT STUDIO  projevilo zájem o provedení takovéhoto projektu. Nutno dodat, že v současné době v ČR prakticky nic podobného neexistuje. V roce 2012 se projekt poprvé dostal k možné realizaci, která se však z důvodu nedostatku financí neuskutečnila a tak finální výběrové řízení proběhlo až na jaře 2015.

Námět vycházel z podobného projektu ze Švýcarska. GELPO společně se svým partnerem – firmou NOVOL (výrobcem chemie) nabídli technologické řešení. Společnost NOVOL navíc podobný projekt již realizovala v Lesní opeře v Sopotech, kde bez problémů funguje již 5 sezonu.

Technologické provedení celého projektu bylo velmi náročné, jelikož pryžový povrch „červeného koberce“ je tvořen zásypovým způsobem na rovných, nakloněných a prakticky i skoro svislých plochách. Pokud bychom se podívali na detailní složení povrchu tohoto designového veledíla, je tvořen litým pryžovým povrchem GELPO NOVOFLOOR WS (T) a je položen z části na štěrkovém podloží a z části na betonových skořepinách.

 

SLOŽENÍ POVRCHU V DETAILU:

  • Impregnace na betonové skořepině
  • Stabilizační vrstva 35 mm směsi gumového granulátu z RPG Recycling, praného kamene a PU pojiva GELPO NOVOFLOOR ST
  • Uzavírací vrstva – zabraňuje průniku vody do podloží a je aplikována po celém povrchu
  • Vrstva SBR granulátu (z RPG Recycling) a polyuretanového pojiva
  • Vrstva EPDM granulátu červené barvy a polyuretanového pojiva

Celková výška systému je 48 mm.

 

Věříme, že se společnost GELPO bude i v budoucnu podílet na obdobných projektech.

Více informací o naší dceřiné společnosti najdete na stránkách GELPO.

        

Sidebar