V NEDĚLI 3.10. JE SRAZ VETERÁNŮ 29.09.2021

V NEDĚLI 3.10. JE SRAZ VETERÁNŮ

Srdečně Vás zveme na SRAZ VETERÁNŮ v KOVOZOO Staré Město, který se uskuteční v neděli 3.10.2021 od 9:00 hodin. Přijďte si užít krásný den ve společnosti historických vozidel, užít si retroatmosféru v KOVOZOO a slavnostně uzavřít motoristickou sezónu 2021.

Kapacita areálu je 200 historických vozidel (aut a motorek), která se dle našeho očekávání sjedou z celé ČR. Návštěvníci KOVOZOO budou mít navíc možnost vidět další unikátní vozidla jako parní motocykl Ropel z roku 1896 či repliku elektrokočáru Dora z roku 1906, které bude předvádět jejich majitel, významná osobnost a nadšenec v oblasti historie automobilismu – Ing. Antonín Pavelka. Jako dobrý kontrast bude jistě působit výstava moderních automobilů na elektro-pohon, které zde bude prezentovat společnost AUTO UH.

A protože se bude výstava veteránů konat na šrotišti…..ano, je to trochu černý humor ….., tak jsme si připravili malé zpestření pro návštěvníky. Všechna historická vozidla totiž budou po příjezdu do areálu zvážena a pro diváky bude vyhlášena tipovací soutěž, ve které budou hádat, kolik kilogramů veteránů přijelo na akci.

Sraz veteránů je v KOVOZOO bude již podruhé. Ten první byl uspořádán v roce 2019 a tenkrát dorazilo 197 historických vozidel. Díky velkému zájmu veřejnosti a také bohaté účasti ze strany majitelů veteránů to byla významná společenská událost, kterou stojí za to si zopakovat. Věříme, že i letošní ročník se vydaří, co do počasí, tak do prima retro atmosféry a fajn lidí. Rozhodně bude, co vidět, dobrého jídla a pití bude také dostatek.

Program akce:       

  • 9:00 – 12:00 příjezd a registrace účastníků
  • 12:00 – 14:00 výstava historických vozidel
  • 14:00 – 15:30 vyhlášení a ocenění 10 nejzajímavějších či nejkrásnějších historických vozidel a motocyklů

K výstavě a soutěži ELEGANCE budou přijímány automobily:

  • Historické automobily všech kategorií (motocykly, osobní auta, autobusy, nákladní auta, traktory) do roku výroby 1960.
  • Historické automobily všech kategorií (motocykly, osobní auta, autobusy, nákladní auta, traktory) od roku výroby 1960, které mají osvědčení o klubové testaci historického vozidla (nutno při vjezdu předložit).
  • Historické automobily všech kategorií (motocykly, osobní auta, autobusy, nákladní auta, traktory) od roku výroby 1960 bez osvědčení o klubové testaci historického vozidla se mohou také zúčastnit, avšak zde si pořadatel vyhrazuje právo výběru a případného odmítnutí vpuštění na výstavu zejména u vozidel po kutilských a neoriginálních úpravách a ve špatném stavu.

Pokyny k účasti v soutěži ELEGANCE obdrží účastníci v uvítacím balíčku při registraci přímo v areálu.

Historická vozidla budou do areálu přijímána pouze do 12:00 hodin nebo do naplnění kapacity areálu.

V případě nepříznivého počasí bude akce zrušena. Pořadatel toto oznámí nejpozději ráno v 8:00 v den konání akce na webových stránkách www.kovozoo.cz.

Tato akce bude probíhat v souladu s aktuálními hygienickými nařízeními.

Sraz veteránů pořádá REC Group s.r.o. a Slovácký Veteran Car Club Uherské Hradiště.

Velmi děkujeme partnerům akce za pomoc:
AUTO UH, Víno Hruška, Televize TVS, Golden Apple Cinema, Městská kina UH, ČSAD. 

Sidebar