A-ORTO a DZO — nováčci ve skupině REC Group 10.01.2016

RECYKLUJEME, VYRÁBÍME A POMÁHÁME!

Společnost DZO s.r.o. a A-ORTO s.r.o.  se staly dalšími členy skupiny REC Group. Ta nyní sdružuje 10 dceřiných společností zabývajících se komplexním řešením služeb v oblasti likvidace odpadů, zpracování odpadů, výroby výrobků z odpadů, demolice, rekultivace, ekologického poradenství, vzdělávání a služeb, které pomáhají lidem kolem nás.

Kromě recyklace a výroby se tedy snažíme pomáhat druhým a přesně s touto myšlenkou se plně ztotožňují také naše dvě nové dceřiné společnosti. Ke společensky odpovědným společnostem STEELMET a Modrý kvítek, ve kterých zaměstnáváme osoby se zdravotním znevýhodněním, se tedy přidaly také společnosti DZO a A-ORTO, které se snaží pomáhat lidem s ortopedickými problémy.

Společnost zabývající se výrobou a prodejem ortopedické zdravotní obuvi

Společnost DZO s.r.o. vznikla v roce 2000. Původně začala jako firma, zabývající se vývojem a výrobou sériové ortopedické obuvi pro děti postižené dětskou mozkovou obrnou. Odtud pochází také její název — DZO (dětská zdravotní obuv). Postupem času se stále více zaměřovala na výrobu individuální a také na výrobu obuvi pro dospělé. Jedná se zejména o výrobu obuvi pro lidi se zkrácenými končetinami, deformacemi či částečnými amputacemi chodidel, diabetiky, ale i pro jinak postižené lidi. V současné době je společnost DZO největším výrobcem dětské ortopedické obuvi v České a Slovenské republice a jeden ze dvou největších výrobců individuální ortopedické obuvi pro dospělé. Společnost má od roku 2004 oprávnění používat ochrannou známku Žirafa, která garantuje kvalitní a certifikovanou obuv a také získala v roce 2004 a 2014 ocenění Česká kvalita. Společnost neustále expanduje a v současné době se zaměřuje hlavně na export do zahraničí, kde má velký potenciál rozvoje díky své vysoké odbornosti a schopnosti vyrobit složitou ortopedickou obuv i na dálku

 

 

Společnost zabývající se výrobou a prodejem ortopedické protetiky 

Vzhledem k tomu, že již od vzniku společnosti DZO rostly nároky na to, aby součástí obuvi byly také další ortopedické pomůcky (ortopedická protetika), byla v roce 2003 založena společnost A-ORTO s.r.o. Název společnosti se pojí se samotnou činností společnosti, tedy výrobou ortopedické protetiky. Jelikož je cílem společnosti stát se v tomto oboru absolutní jedničkou, bylo do názvu zvoleno také písmeno „A“, které má své prvenství v abecedě. Na začátku Společnost působila hlavně ve Zlíně. Dnes působí také v nemocnici v Uherském Hradišti a Kroměříži a má svá výjezdová pracoviště po celém Zlínském kraji. A-ORTO se zabývá individuální výrobou ortopedických pomůcek, zejména končetinových protéz a ortéz, trupových ortéz, měkkých bandáží a ortopedických vložek. Obě společnosti spolu po celou dobu velmi úzce spolupracují a sídlí ve Zlíně na ulici Ševcovská.

Organizační schéma skupiny REC Group

 

Sidebar