Akce UMĚNÍ A ŘEMESLO V KOVOZOO byla oslavou šikovných rukou 18.09.2023

Akce UMĚNÍ A ŘEMESLO V KOVOZOO byla oslavou šikovných rukou

V sobotu 16.9.2023 jsme se v KOVOZOO věnovali oslavě řemesla a umění. Po celý den probíhal interaktivní program, kdy jste si mohli vyzkoušet vybraná umělecká řemesla jako kovařina, výroba keramiky, truhlařina, kreativní svařování, zpracování vlny. Viděli jste novou technologii 3D tisk, která v dnešní době v některých oborech řemeslo nahrazuje. A potěšit ruce i hlavu jste mohli na stanovištích s kreativními dílničkami, kde se drátovalo a vyrábělo z odpadu. 

Akcí UMĚNÍ A ŘEMESLO V KOVOZOO se táhla dějová linka “cesta železa“. Měli jste tak možnost vidět tavení železné rudy v primitivní hliněné peci, kterou na získávání železa používali již staří Slované dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o historii hutnictví na Zlínsku. Děkujeme Muzeu jihovýchodní Moravy a skvělé partě hutníků, kteří nás zrodem železa provedli. A to od těžby železné rudy až po kovárnu. V KOVÁRNĚ po celý den hořely výhně a každý z návštěvníků si mohl vyzkoušet, že kovařina je dřina a rozhodně to není práce kvapná. Ale ten výsledek, kdy dáte tvar něčemu na první pohled tak nepoddajnému je prostě k nezaplacení.

PORODNICE KOVOZOO, kde se po celý rok rodí zvířátka do naší expozice, zvala návštěvníky, aby si vyzkoušeli svařování a poznali, že železo je mnohem univerzálnější materiál, než by se na první pohled zdálo. S trochou šikovnosti a citu může vzniknout třeba květina. A ta nikdy neuvadne.

Po dobu akce se nám narodily krásné nové exponáty do KOVOZOO – páreček zamilovaných robotů, které ze železného šrotu usvařovali JSS Iron Art. Měli jste možnost vidět práci dřevosochařů, kteří s pomocí motorové pily a dalšího truhlářského náčiní vytvořili krásné dílo. Z 400 kg těžkého kmene dubu se pod šikovnýma rukama Patrika Winklera a Josefa Bučka vyklubal medvěd. Jaké asi dostane jméno?

Byl připraven také doprovodný program jako jízdy vláčkem STEELINKA do provozu firem REC Group, jízdy na ruční drezíně Rézince, bublinový workshop, malování na obličej, skákací hrad….a byly otevřeny všechny expozice KOVOZOO.

Tuto oslavu umění a šikovných rukou si s námi přišlo užít 2.356 návštěvníků. Děkujeme všem, byl to krásný den!

Velké poděkování patří všem partnerům akce, bez kterých bychom se neobešli:

Ateliér Sousedík alias KOVÁRNA KOVOZOO, Střední odborná škola Luhačovice, Muzeum jihovýchodní Moravy, Střední škola Strážnice,
NOVITECH Motorsport, JSS Iron Art, STEELMONT UH s.r.o., TSR Czech Republic s.r.o., B&B commercial activity s.r.o., STEELMART s.r.o., FUCHS servis – gmi s.r.o., Digilive s.r.o., Michal VORÁČ, TOP CENTRUM car s.r.o.
 
Moc děkujeme partnerům, kteří pomáhali s propagací a komunikací akce. Hlavním mediálním partnerem byla Televize TVS. Partnery komunikace pak Golden Apple Cinema, Dobrý den s kurýrem, ČSAD Hodonín a.s. Děkujeme za laskavou pomoc panu Ladislavu Botkovi.
 
Fotografie i video z akce již brzy zveřejníme ZDE. Děkujeme a těšíme se na UMĚNÍ A ŘEMESLO V KOVOZOO 2024!
 
 
Sidebar