Betlém v KOVOZOO 2023 25.11.2023

Betlém v KOVOZOO 2023

Betlém v KOVOZOO

KDY: 25.11.2023 - 7.1.2024

Betlém je vánoční klasika v KOVOZOO….ale tak trochu jinak, jak už je u nás zvykem. Unikátní dřevo-kovový betlém v lehce nadživotní velikosti je od 25.listopadu 2023 a až do 7. ledna 2024 opět k vidění v areálu KOVOZOO. Zvířata jsou svařená v naší porodnici ze železného šrotu, lidské postavy jsou vyřezány ze dřeva. A to vše je dodekorováno tím, co jsme našli na smetišti. K tomu navíc vánoční výzdoba z recyklovaných materiálů.

Přijďte se potěšit, vánočně se naladit a odpočinout si od maratonů po nákupních centrech…..

Poprvé jsme betlém v KOVOZOO vystavili na Vánoce 2018 po téměř roční přípravě, kterou zabrala výroba 8 lidských postav a jednoho anděla. Postavy jsou vyřezány z kmene topolu. Expozice dřevěných soch je doplněna skulpturami zvířat z expozice KOVOZOO. A že je z čeho vybírat! Máme jich již přes 300. Aby byla vánoční atmosféra dokonalá, prosvětlili jsme celý areál téměř třemi kilometry světelných řetězů. Rozhledna maják Šrotík již tradičně oblékla kabátek z červených vánočních světýlek a ukazuje všem, kteří plavou v moři odpadů tu správnou „eko“ cestu.

Kromě betléma je pro Vás otevřen celý areál KOVOZOO - maják, loď, letadlo L 610, vyhlídkové lávky, gumové pneubludiště, muzeum veteránů, muzeum kovářského řemesla.....a nespočet exponátů průmyslové, hasičské a zemědělské techniky.....

Vstupné do KOVOZOO o otevírací dobu najdete ZDE.

Sidebar