DEN ZEMĚ 2015 - tisková zpráva 27.04.2015

TISKOVÁ ZPRÁVA

VELKOLEPÉ OSLAVY DNE ZEMĚ V REC GROUP

Ve Starém Městě dne 26. 4. 2015 – Ve dnech 23. – 25. dubna se v areálu staroměstské společnosti REC  Group opět uskutečníly oslavy největšího ekologického svátku na planetě Zemi, který společně slaví více než miliarda lidí ve 175 státech světa – DNE ZEMĚ. 

Také v zahradě pod majákem trhal počet „gratulantů“ rekordy. Celkový počet návštěvníků se vyšplhal na 11 468, z čehož podíl mateřských a základních škol, pro něž byl v areálu připraven speciální zábavně výchovný program ve čtvrtek a pátek, činil 3 380 návštěvníků.

A padaly i další rekordy. V průběhu oslav DNE ZEMĚ se podařilo sesbírat rekordních 248 kusů žehliček. Tento počet byl v 16 hodin řádně potvrzen notářem.

Do unikátní KOVOZOO byl slavnostně přivítán nový přírůstek. Stejně jako předloňský bizon či loňská žirafa, i tentokrát se jedná o „drobečka“ – a sice slonici. Byla nejenže oficiálně představena světu, ale též řádně pokřtěna – hrdě ponese jméno Malaki, což ve filipínštině značí „velká“ – přiřkli jí je ostatně neméně „velcí“ kmotři – kapela Děda Mládek Illegal Band. Na jejím „zrození“ se podílelo deset tvůrců – Bronislav Janeček, Milan Bureš, Vladimír Hofman, Tomáš Daňhel, Pavel Hartman, Miloslav Maňásek, Petr Sadovský, Jakub Richter, Jan Šišpera a Jan Cimburek. „Porod“ trval (s přestávkami) šest dnů – započal 28. 3. a dovršen byl 21. 4. Slonice Malaki váží 370 kg, je vysoká 3,30 m, široká 2,60 m a dlouhá 5,30 m.

Slonice Malaki ale pochopitelně nebyla jedinou atrakcí oslav DNE ZEMĚ v REC Group. Ohromující exhibici předvedl ŽELEZNÝ ZEKON, pro nejmenší byl bezpochyby hlavním hrdinou populární JIŘÍ HADAŠ. Své věrné publikum si našly kapely SORY a DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND, jakož i SVATÝ PLUK. Velké i malé kluky tradičně učarovali HASIČI a BAGROVÁ SHOW. Spoustu zábavy nabídli ve svých prezentacích i naši partneři, firmy HAMÉ, EVERLIFT, NET a RÁDIO ZLÍN.

Jelikož stěžejním cílem oslav DNE ZEMĚ v REC Group je upozornit návštěvníky na alarmující ohrožení přírody a formovat jejich ekologické myšlení již od nejútlejšího věku, byla většina atrakcí skutečně určena dětem. Patřila k nim zejména EKOOLYMPIÁDA a prezentace společností KOVOSTEEL Recycling, RPG Recycling, GELPO, NEOMA Recycling, MODRÝ KVÍTEK, STEELMET a OTR Recycling, jakož i kolektivních systémů EKOKOM, EKOLAMP, ELEKTROWIN, ASEKOL a ECOBAT. Na lodi NADĚJE děti do ekologických her zapojili PIRÁTI. Z majáku ŠROTÍKU, vyhlídkových lávek či při projížďce vláčkem STEELINKA mohli ekologické zpracování odpadu obhlédnout pěkně zblízka či z vrchu. Na své si přišli také odrostlejší návštěvníci – autosalon Araver pro ně připravil JÍZDY ZRUČNOSTI s vozy ŠKODA, mohli se vyřádit na MOTOKÁRÁCH či KOLOBĚŽKÁCH, chuťové buňky uspokojili v GASTRO KOUTKU a radost sobě či svým blízkým udělali na JARMARKU.

Součástí oslav DNE ZEMĚ bylo rovněž vyhlášení výtvarné soutěže UNESE ZEMĚ NAŠE KROKY?. Od ruchu v zahradě si děti mohly odpočinout v BIJÁSKU při PROMÍTÁNÍ POHÁDEK. Maminky načerpaly spoustu cenných rad a vědomostí v KOUTKU ZDRAVÍ A KRÁSY, na THAJSKÝCH MASÁŽÍCH, při prezentaci VZP – MĚŘENÍ TUKU, TLAKU či BMI, případně při nákupu ZDRAVÝCH PRODUKTŮ.

Jako již tradičně byla posláním DNE ZEMĚ v REC Group též podpora potřebných. CENTRU PRO RODINU A SOCIÁLNÍ PÉČI HODONÍN byl předán šek na částku 16 000 Kč, DOMOV PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM BĚLINKA KUNOVICE obdržel šek na 20 000 Kč.

 

Ing. Monika Ondruchová, koordinátor akce, tel: +420 775 704 372, email:akce@recgroup.cz 

Web: www.recgroup.cz, www.denzeme2015.cz 

Sidebar