DEN ZEMĚ 2016 - tisková zpráva 21.03.2016

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

PŘIJĎTE OSLAVIT DEN ZEMĚ A VYZKOUŠET SI NOVOU MOTOKÁROVOU DRÁHU

 

Ve Starém Městě – 15. března 2016 – Oslavy DNE ZEMĚ v areálu společnosti REC Group ve Starém Městě dnes již neodmyslitelně patří k regionálním tradicím. Největší ekologický svátek slaví už léta lidé na celém světě, ve Starém Městě se tak letos stane už podeváté, konkrétně ve dnech 28. – 30. dubna. Jako obvykle bude první den oslav patřit mateřským školám, druhý den školám základním a den třetí pak tradičně veřejnosti.

 

DEN ZEMĚ PRO ŠKOLKY A ŠKOLY

Kdy jindy má větší smysl formovat ekologické myšlení než v nejútlejším věku. Organizátoři DNE ZEMĚ (holding REC Group a spolek Rosnička) ve Starém Městě jsou si toho dobře vědomi, proto si vzali za úkol obohatit zejména malé návštěvníky o velké nové poznatky, které je mohou významně ovlivnit pro budoucí dospělý život. Tisíce přihlášených dětí ze Zlínského a Jihomoravského kraje si užijí nejen typických atrakcí areálu REC Group (originální KOVOZOO, maják ŠROTÍK, loď NADĚJE, letadlo L610 a atraktivní zákoutí rozlehlé zahrady či stylového Kongresového centra). Pro ty nejmenší bude v Pohádkové zahradě připraveno deset soutěžních stanovišť, animační program s klauny nebo dráha pro dětská vozítka, pro ty školou povinné pak EKOOLYMPIÁDA. Pro všechny pak budou k dispozici skákací hrady, trampolíny a koloběžky, malování na obličej, tvořivá dílna ve vagonu, na lodi soutěže s piráty, v letadle prohlídka s letuškou, v Kongresovém centru promítání, výtvarné dílničky a interaktivní komentovaná výstava ŽIVOT S HMYZEM. O zábavu v zahradě se postará JIŘÍ HADAŠ S PRASÁTKEM PIGY V JEJICH KOUZELNÉM KABARETU. Vláček STEELINKA proveze malé návštěvníky rozlehlým areálem a z výšky si jej mohou prohlédnout z majáku či vyhlídkových lávek.

 

DEN ZEMĚ PRO VEŘEJNOST

Pro veřejnost se brány areálu společnosti REC Group otevřou v sobotu 30. dubna v 11:00 hod. Jako každým rokem bude bohatý program zaměřen na ekologickou osvětu zábavnou formou a spoustou atrakcí zejména pro ty nejmenší. Množství zábavných i adrenalinových programových prvků, prezentací, soutěží a her návštěvníky nenásilnou formou upozorní, čím často nevědomky přírodě (potažmo sami sobě) škodí a jak jednoduše mohou sjednat nápravu.

 

Záštitu nad akcí převzali senátor Ivo Valenta, hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák, náměstek hejtmana Zlínského kraje Ivan Mařák, starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha a starosta Starého Města Josef Bazala. Generálním parterem akce je společnost HP Inc Czech Republic a regionální partneři NIO a PREMO. Hlavními partnery jsou společnosti RUMPOLD a EKOKOM.

 

TRADICE I NOVINKY

Tradičním vstupným na akci je vysloužilý elektrospotřebič. Veškeré atrakce v areálu jsou na DNU ZEMĚ zdarma. Také letos bude snahou všech zúčastněných překonat zajímavý ekologický rekord – tentokrát se bude jednat o rekord ve sběru vysavačů. Všichni, kdo zpytují svědomí, že matičku Zemi celý rok zatěžují odpadem, ji teď mohou symbolicky pomoci vyluxovat. A jaká vás letos čeká novinka? Tak především slavnostní otevření nové MOTOKÁROVÉ DRÁHY, která se stane již stálou a jistě vyhledávanou atrakcí Starého Města.

 

PREZENTACE PARTNERŮ

Partneři DNE ZEMĚ nabídnou ve svých prezentacích spoustu atraktivní zábavy.Generální partner HP INC CZECH REPUBLIC s regionálními partnery NIO a PREMO připravili dominantní atrakci, a sice aktivní centrum ALKATRAZ s prodejem popcornu pro Bělinku. Společnost EKOKOM zaujme BAREVNÝM DNEM S EKOKOMEM, kde můžete zhlédnout výstavu o zpracování a recyklaci odpadů TONDA OBAL, zahrát si vědomostní soutěž o ceny pro děti i dospělé ODPADOVÉ RISKUJ!, prubnout si WIPE OUT – originální atrakci ve stylu čtyř barevných kontejnerů, vyřádit se v popelářském nafukovacím autě či otestovat RODEO LÁHEV V KONTEJNERU. Společnost EVERLIFT vystaví auto na svoz separovaného odpadu. Společnost ARCON předvede techniku, která drtí odpad a společnost NET vystaví plošinu. Holding REC Group se bude prezentovat jako obvykle populární bagrovou a kovářskou show, představí vám dřevosochaře, můžete si vyzkoušet lukostřelbu a nově pro vás otevře Gumokavárnu, kde si můžete vychutnat lahodnou kávu. Také v sobotu si budete moci vyzkoušet EKOOLYMPIÁDU(stanoviště dceřiných společností KOVOSTEEL Recycling, STEELMET, RPG Recycling, GELPO, OTR Recycling, NEOMA Recycling, MODRÝ KVÍTEK, A-GLASS, DZO a A-ORTO). Spoustu zajímavých soutěží nabídnou i kolektivní systémy ELEKTROWIN, EKOLAMP a ASEKOL. Velká podívaná se vám naskytne přímo u vstupu do areálu, kde vám dceřiná společnost OTR Recycling předvede demolici budovy v přímém přenosu a následnou recyklaci stavebního odpadu. Samozřejmě nebude chybět ani exhibice hasičů z Kunovic, kvůli které si DEN ZEMĚ nenechají ujít zejména páni kluci – malí i ti dospělí. Společnost ŠKODA Auto a.s. představí ve své „Monte Carlo Roadshow 2016“ své vozy, které si můžete vyzkoušet a také spoustu zajímavých atrakcí. Mediální partneři rádio Zlín a Rockmax budou mít své stanoviště zaměřené na dárcovství kostní dřeně. Můžete se tedy dozvědět více o tomto tématu ba co víc, můžete rovnou vstoupit do registru dárců. Přímo na Dni Země bude totiž odběrné místo pro všechny budoucí hrdiny.

 

Kongresové centrum bude patřit dětem. Mohou si zde pohrát a ekologicky se vzdělávat. Dům dětí a mládeže PASTELKA z Uherského Ostrohu pro ně připraví DĚTSKOU HERNU (skluzavky, bazének s kuličkami, odrážedla, hračky), kde k ruce dětem budou dětské animátorky – vyzkouší si muzikoterapii, malování či relaxační zónu a rodiče tak mohou v kinosále v klidu koukat na filmy s ekologickou tématikou. V Mayově sále bude připravena prezentace Ekologického centra ŽABKA a Přírodovědného centra TRNKA. Jedná se o ucelený ekologický program pro děti na téma TAJUPLNÁ ZAHRADA, která jim přiblíží zvířata a rostliny v zahradě. Čeká je interaktivní výstava ŽIVOT S HMYZEM, výtvarná dílna (vyrobí si ptáčka na kolíčku, cedulku do květináče nebo se naučí sázet semínka do kelímků), vyzkouší si vědomostní soutěž pro děti a dospělé na téma život v zahradě (stanoviště: 1. Ptačí budky a jejich obyvatelé, 2. Poznávání bylinek, 3. Léčivé čaje, 4. Od vajíčka k dospělci, 5. Blahodárný kompost) a zhlédnou naučné vystoupení pro děti Zahradníkovy trampoty. Další, kdo se v Kongresovém centru odprezentují, je ekologické hnutí BRONTOSAURUS (přichystalo si hru o přírodě, výrobu z recyklovaného papíru nebo výrobu odznáčků), ZŠ ČTYŘLÍSTEK UHERSKÉ HRADIŠTĚ (otevře dětskou vědeckou kavárnu s hlavolamy, tvořením a promítáním) a KINO HVĚZDA (představí Bijásek a Malovásek s promítáním pohádek a malováním).

 

Na lodi a majáku si vás vezmou do parády piráti, můžete s nimi chytat rybičky, tvořit nebo třídit odpad. Speciální menu na vás bude čekat v OBČERSTVENÍ U PIRÁTA v podpalubí lodi. Poblíž KOVOZOO si vyzkoušíte technické lezení po lávkách. Zábavné aktivity nabídne návštěvníkům i partner akce RÁDIO ZLÍN a ROCKMAX. V zahradě na pódiu můžete zhlédnout vystoupení dětského folklórního souboru DOLINEČKA a cimbálové muziky ZUŠ STARÉ MĚSTO, pohádku OSTROV ODPADKŮ a KOUZELNÝ KABARET JIŘÍHO HADAŠE S PRASÁTKEM PIGY. Zazpívá vám stříbrná SuperStar ŠTĚPÁN URBAN.

Akci zakončíme pořádně od podlahy s kapelou TABÁK – KABÁT REVIVAL. Mimo pódium pro vás budou připraveny skákací hrady, čtyřkolky, segway, koloběžky, šlapací vozítka, hry a soutěže pro děti, malování na obličej, poníci a fotokoutek. Speciální lahůdkou letošního ročníku bude MOBILNÍ PLANETÁRIUM. V třicetiminutových intervalech bude promítat naučné filmy na téma Astronomie pro děti, Původ života nebo Jak Měsíc putoval ke Slunci na návštěvu. V KOUTKU ZDRAVÍ A KRÁSY se odprezentuje Všeobecná zdravotní pojišťovna, můžete si tu nechat změřit tlak, tuk a BMI, od výživového poradce se dozvíte vše potřebné o zdravém stravování s ochutnávkou zdravé stravy. Společnost Leon shoes vám změří pohybový aparát, a pomůže s koupí zdravotní obuvi, společnost Medical Point vám provede fyzioterapeutické vyšetření a analýzu pohybového aparátu, u společnosti Mary Kay se můžete nechat zdarma nalíčit a vyzkoušet si tu můžete také Kurz první pomoci.

 

Dárečky i lahůdky nakoupíte na bohatém jarmarku v duchu „tradiční a bio“. Nákupy a občerstvení vám zpříjemní MICHAL TUČNÝ MEMORY BAND. Pořídíte tu uzeniny, sýry, frgály, trdelníky, bylinky, bylinná a ovocná vína, oříšky, mandle, perníky, 100% ovocné šťávy, bramborové spirály, výrobky z pohanky, z luštěnin, kosmetiku, dekorace, dětské korálky, šperky, výrobky řemeslné výroby a ekologické publikace. Čeká tu na vás nejen velký party stan k posezení, ale také skákací hrady a atrakce pro děti. Chutný oběd si můžete dát ve stánku restaurace Rebio nebo La Brusla a zdravé osvěžení najdete u biočajů Sonentor. Ve vagonu pak pořídíte kávu, ovoce v kelímku, shaky či smothie.

 

NOVÝ PŘÍRŮSTEK A CHARITA

Také letos přivítáme do KOVOZOO nový přírůstek. Opět to nebude žádný drobeček. Napovíme, že žije na poušti. Jeho slavnostní křest se uskuteční v 15:00 hodin. Pamatováno bylo také na dobročinnost. V letošním roce budou podpořeny tyto organizace: Charita Svatá Anežka Otrokovice, Bělinka, Charita Hodonín, Centrum pro rodinu Hodonín a výtěžek ze sběru elektra obdrží Kristýna Petříková ze Štípy u Zlína, která trpí mozkovou obrnou.

 

Srdečně Vás zveme na oslavy DNE ZEMĚ 2016… přijďte slavit společně!

 

Ing. Monika Ondruchová, koordinátor akce, tel: +420 775 704 372, email:akce@recgroup.cz

Web: www.recgroup.cz, www.denzeme2016.cz

 

VÍCE O DNI ZEMĚ 2016

 

 

 

 

 

Sidebar