DEN ZEMĚ 2018 – MŠ a ZŠ 20.03.2018

S radostí Vám oznamujeme, že ve dnech 26.–28. 4. 2018 se opět můžete těšit na oblíbenou, ekologicko-kulturní akci, plnou zábavy a poznání – DEN ZEMĚ! Čeká nás již 11. ročník a společně si to určitě opět užijeme!

Den Země ve Starém Městě

Ve Starém Městě ve společnosti REC Group Den Země veřejně slavíme vždy nejbližší přilehlou sobotu (vzhledem k celosvětově platnému datu 22. 4.) a ve dnech čtvrtek a pátek pamatujeme také na školy a školky. Ekologická výchova nové generace je totiž tím nejdůležitějším cílem a smyslem našich oslav. Vedle ekologie se pak soustřeďujeme také na zdravý životní styl – vždyť sotva se můžeme kvalitně postarat o zdraví planety, když se nedokážeme postarat o to vlastní. A v neposlední řadě pamatujeme na pomoc potřebným – protože ne vždy je prioritou pomoct všemu lidstvu, někdy je víc pomoct jednomu jedinému člověku (nemocnému, handicapovanému, osamělému…). Suma sumárum – Den Země ve Starém Městě, to je ekologické poslání, zdravý životní styl a pomoc na správném místě. To vše s pestrou a barevnou kulisou nespočtu atrakcí, soutěží a zábavných programů pro malé i velké návštěvníky.

 

Den Země pro školky – čtvrtek 26. 4. (8:30–11:30)

Den Země pro školy – pátek 27. 4. (8:30–11:30)

Den Země pro širokou veřejnost – sobota 28. 4. (11:00–18:00)

 

MATEŘSKÉ A ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Dny Země pro školky a školy si pod svá křídla vzal JIRKA HADAŠ, který se stane z kouzelníka pilotem a po celý čas akce bude děti bavit svým animačním programem LETEM SVĚTEM. Proletí s ním celý svět a zažijí spoustu legrace – ve Skotsku budou lovit Lochnesskou příšeru, v Austrálii si zazávodí s klokany, v Itálii ochutnají pizzu, v dalších zemích se naučí zábavné tanečky a v Las Vegas na ně čeká originální kouzelnická show. A opomenuto nebude ani to, že na celé Zemi je potřeba třídit odpad, a tak si to všichni pořádně zopakují. Třídění odpadu zábavnou formou si děti ostatně užijí také na lodi Naděje, kde se o zábavu pro ně postará SVČ Klubko –se vším jim pomůžou ochotní piráti, naučí je lovit rybičky nebo dělat lodní uzel.

Přírodovědné centrum Trnka, DDM Šikula, DDM Pastelka a Líska si pro děti připravili NAUČNOU ZVÍŘECÍ STEZKU – na jednotlivých stanovištích s úkoly budou mít malí návštěvníci za úkol poznat různé druhy zvířátek (rozpoznat je podle zvuků, přiřadit správné stopy nebo správně určit produkty, které nám dávají). Zručnost a talent si děti otestují v ŽONGLÉRSKÉM WORKSHOPU, nadchne je BUBLINOVÁ DÍLNIČKA, vyřádí se na koloběžkách, dětských vozítkách a skákacích hradech. Adrenalinový zážitek pro ně připravují HASIČI a VLÁČEK STEELINKA bude nonstop kroužit areálem a nabízet zábavné a poučné svezení.

Na MINIFESTIVALu IQ PLAY se budou cítit jako v obřím hračkářství. Interaktivní výstava stavebnic jim umožní vyzkoušet si nejrůznější hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her. Výukový EKOPROGRAM S ROSNIČKOU si vzal za cíl dětem hravou zábavnější formou ukázat, že třídit odpad a chovat se ekologicky má smysl. Nabídne programy: Taje papíru s Medvídkem PÚ, Včelí medvídci a PETka, Jak Rákosníček čistil rybníček a Cesta mořem odpadů. A vedle hraní, učení se a soutěžení si pak děti mohou v kinosále odpočinout u pohádky.

Obdobný program, jako jsme připravili pro děti z mateřských škol, pak čeká také na žáky 1. stupně ZŠ. Navrch se mohou těšit na EKOOLYMPIÁDu, kterou si pro ně přichystaly dceřiné společnosti holdingu REC Group (KOVOSTEEL Recycling, Steelmet, RPG Recycling, Gelpo, Assco, A-Glass, DZO, A-ORTO + kolektivní systémy Ekolamp a Elektrowin). Děti si zde ověří své vědomosti v oblasti ekologie a zpracování odpadů – pro všechny jsou připraveny dárky!

Registrační formulář pro MATEŘSKÉ ŠKOLY najdete ZDE .

Registrační formulář pro ZÁKLADNÍ ŠKOLY /1. stupeň/ najdete ZDE .

TISKOVÁ ZPRÁVA – DEN ZEMĚ 2018 V REC GROUP

Sidebar