DEN ZEMĚ: pokřtíme medvěda KODIAKA! 14.04.2022

DEN ZEMĚ: pokřtíme medvěda KODIAKA!

23. dubna se v areálu REC Group - KOVOZOO Staré Město opět uskuteční velkolepá oslava svátku naší Země - DEN ZEMĚ. Akci pořádáme po dvou-leté covidové stopce. Opět je připraven bohatý program pro všechny.

Tradice oslav započala v areálu REC Group již před 15 lety, kdy se akce konala poprvé. Nejdůležitějším motivem je ekologická výchova nové generace. Vedle ekologie se pak soustředíme také na zdravý životní styl – vždyť sotva se můžeme kvalitně postarat o zdraví planety, když se nedokážeme postarat o to vlastní. To vše s pestrou a barevnou kulisou nespočtu atrakcí, soutěží a zábavných programů pro malé i velké návštěvníky.

 

EKOOLYMPIÁDA

Zábavu a ekologické poučení nabídnou návštěvníkům stanoviště dceřiných společností skupiny REC Group (KOVOSTEEL Recycling, STEELMET, RPG Recycling, GELPO, ASSCO, A-ORTO a DZO), které pořádají pro návštěvníky tradiční EKOOLYMPIÁDU. Na jednotlivých stanovištích budou mít děti a případně i jejich rodiče za úkol plnit ekologicky zaměřené úkoly a získávat razítka do kartiček. Za vyplněnou kartičku pak obdrží medaili pro eko-olympijského vítěze.

 

BAGROVÁ SHOW, HASIČI

“Protože se akce koná „na placu“ kovošrotu – v KOVOSTEELu, budou jedním z nejdůležitějších bodů programu bagrové show. Jde v podstatě o 15ti minutové představení práce kovošrotové techniky v akci při zpracování kovového odpadu.“ Informuje o akci Martina Juřenová z týmu pořadatele. Představí se také Hasiči Kunovice, kteří ve dvou vstupech divákům předvedou, jak probíhá vyprošťování osob z havarovaných osobních vozidel. Již tradičně se na akci představí také kolektivní systémy EKOKOM, EKOLAMP, ASEKOL, které přinesou spoustu poučné zábavy pro děti – popelkáry, malé popelářské auto i se stupátkem, nafukovací skluzavka připomínající třídící linku na odpad a další zábavně-výukové atrakce.

 

POCTA MATIČCE ZEMI

V takřka pohádkovém prostředí zelené zahrady KOVOZOO budou umístěna stanoviště, která nám všem připomenou, za co všechno vděčíme „matičce Zemi“, a že je opravdu nezbytné o ni pečovat. Připomeneme si věci, které už mnozí z nás zapomněli a děti je možná uvidí poprvé. Přírodovědné centrum Trnka a Klubko Staré Město zde připraví stanoviště tematicky zaměřená na přírodu a život na statku. Děti budou odlévat stopy zvířat, poznávat jedlé plevele, učit se o medu, vyrábět škvorovník. Poznají, jak těžký je život farmáře, když si zajezdí s kolečkem hnoje. Vlastnoručně si namelou ovesné vločky a dozví se, jak roste chléb. Hvězdárna Vsetín návštěvníkům představí nebe nad hlavou, budeme pozorovat Slunce a Venuši. Skauti z oddílu Modrá některým připomenou věci dávno zapomenuté, jiné je poprvé naučí. Třeba vázat uzly, balit spacák na čas, řezat dřevo, trénovat smysl na přírodním chodníčku a jiné praktické věci, pro děti z města často nepoznané.

Letos poprvé se mohou návštěvníci vyzkoušet fyzikální a chemické experimenty, kterými je provede Pevnost poznání Olomouc.

INTERAKTIVNÍ DĚNÍ V PORODNICI A KŘEST KODIAKA

Po celou dobu akce bude pro návštěvníky přístupná také Porodnice KOVOZOO, tedy místo, kde se rodí a také léčí kovová zvířata. Tentokrát se zde nebude rodit (svařovat), ale budou přichystány jiné, zajímavé aktivity z repertoáru KOVOZOO. Samozřejmě vše s řádnou dávkou recese, jak je zde zvykem. Bude zde leštička kovu na vlastní pohon až po ochutnávání medvědí krve…Proč zrovna krve? A proč medvědí? Důvod je jasný. „Letos se nám v Porodnici narodil medvěd. Není to tedy žádný drobeček, je to medvěd Kodiak. Živá předloha našeho kovového médi měří ve vzpřímené poloze až tři metry.“ říká primář Porodnice a zakladatel KOVOZOO Bronislav Janeček.  Novorozeně a nového člena expozice KOVOZOO společně pokřtíme přesně ve 14:00 hodin na vagonovém pódiu u Porodnice.

KOVÁRNA V KOVOZOO

KOVÁRNĚ se bude kout ostošest. Výhně budou rozhicované a kováři připraveni povyprávět všem zájemcům o řemesle. A kdo bude chtít vědět, jakou silou je třeba vládnout kovářskému řemeslu, může si zkusit něco ukovat.


KOUTEK ZDRAVÍ A KRÁSY

A protože DEN ZEMĚ není jen o zdraví naší planety, ale také o tom našem vlastním, je součástí akce již tradičně také Koutek zdraví a krásy. Zde se o návštěvníky postarají zástupci VZP ČR, kteří přivezou měřicí a testovací přístroje a „proklepnou“ všechny zájemce. Ti, kterým není lhostejná pomoc jiným, se mohou zapsat do registru dárců kostní dřeně. Informace o léčivé síle bylinek budou k dispozici ve stánku Přírodní kosmetiky Velehrad. A absolutní relax si návštěvníci budou moci dopřát pod taktovkou Střední odborné školy služeb Uherské Hradiště. Studentky Vás zde zdarma ostříhají a postarají se o Vaši pleť a nehty.

PRO DOSPĚLÉ

V části areálu „pod letadlem L610“ si návštěvníci budou moci prohlédnout nové automobily značky Škoda. Budou probíhat také testovací jízdy. A další zajímavostí, kterou budou moci návštěvníci vyzkoušet, jsou tzv. opilé brýle, které simulují stav opilosti, či brýle, které simulují stav zraku po požití marihuany.

OBČERSTVENÍ

Při tak nepřeberném množství atrakcí a zábavy zajisté vyhládne. A bavit se s prázdným žaludkem není věru příjemné. Aby se tak nestalo, postarají se o návštěvníky stánky všeho druhu od REBIA (zdravá kuchyně), přes steaky, bramboráky, waffle až po cukrovou vatu. Prostě každý si přijde na své.

O pitný režim dospělých návštěvníků se postará Jarošovský pivovar, což jistě potěší všechny místní znalce piva.

ZÁBAVA NA PÓDIU

A za odměnu pro všechny, kteří se přišli ekologicky poučit a oslavit s námi DEN ZEMĚ, je připraven také program na pódiích. Po celý den bude mít vstupy na pódiu kouzelník a dětský oblíbenec Jirka Hadaš. Scientologickou show budou předvádět vědci z Pevnosti poznání Olomouc. Na place v kovošrotu vystoupí Železný Zekon Zdeněk Knedla, kdo jiný také, že?! Hudební produkci zajistí Markéta Vodičková a Filip Vítů, kapela LEON a jako hlavní hvězda a finále celého dne Mňága a Žďorp.

Pořadateli akce jsou sdružení ROSNIČKA a REC Group (Recyklační Ekologické Centrum). REC Group je skupina moderních společností specializujících se na recyklaci široké škály odpadů: KOVOSTEEL Recycling, s.r.o., STEELMET,s.r.o.RPG Recycling, s.r.o., GELPOs.r.o.ASSCO,s.r.o.A-ORTOs.r.o.DZO s.r.o.  a KOVOZOO Staré Město

Generálními partery akce jsou společnost HP Inc Czech Republic a NWT a.s. Hlavním partnerem je ARAVER CZ - člen skupiny AUTO UH. Mediálními partnery Televize TVS, Dobrý den s Kurýrem a Golden Apple Cinema.

 

VEŠKERÉ DALŠÍ INFORMACE K AKCI NAJDETE ZDE.

 

Kontakt na PR:

Ing. Martina Juřenová

REC Group s.r.o.

Tel. 730 588 604

jurenova@recgroup.cz

Sidebar