DĚTI A KOVOZOO 2015 - tisková zpráva 21.09.2015

DĚTI VYTVOŘILY V KOVOZOO DESÍTKY NOVÝCH ZVÍŘÁTEK Z KOVU, PLASTU, DŘEVA A ELEKTROODPADU

Staré Město – Do areálu REC Group zavítalo v neděli 20. září 2015 v rámci akce Děti a KOVOZOO na 1789 návštěvníků. Již od dopoledních hodin byly pro návštěvníky připraveny kreativní dílny, kde si nejen děti, ale i jejich rodiče mohli vyzkoušet tvořit z různých druhů materiálů. Hlavním programem celého dne byla tradičně tvořivá soutěž, kterou si pro návštěvníky připravily dceřiné společnosti skupiny REC Group.

Tvořivá soutěž probíhala na stanovištích společností KOVOSTEEL Recycling, OTR Recycling, STEELMET a NEOMA Recycling. Návštěvníci měli k dispozici materiál, pracovní pomůcky, ale i pomocnou ruku zaměstnanců. Všudypřítomný tvořivý duch dal o sobě brzo vědět a tak se parkoviště před Kongresovým centrem začalo rychle plnit desítkami zvířátek z kovu, plastu, dřeva a elektroodpadu. Úderem 16. hodiny byla soutěž ukončena a na řadu přišlo hodnocení odbornou porotou, která byla složena ze zástupců z výše uvedených společností. Tvůrci nejpovedenější zvířátek, splňujících všechny soutěžní podmínky, byli náležitě odměněni. Výherci si odnesli ceny v podobě ročních permanentek do KOVOZOO, vstupenek do ZOO Hodonín, Aquaparku Uherské Hradiště a Papouščí ZOO, půlročních permanentek do Plavecké školy Uherské Hradiště, vstupenek do kina, poukazů na spaní na lodi Naděje, vitamínů a dárkových tašek.

Za společnost KOVOSTEEL Recycling se na prvních třech místech umístili: Alena Maňáková (1. místo – pes Petra), Tomáš Přijal (2. místo – medúza Šárka) a Vojtěch Baláž (3. místo – humr Ulmo), za společnost OTR Recycling: rodina Bůčkova (1. místo – želva Boženka), Eliška Čevelová (2. místo – veverka Zrzečka) a Monika a Adéla Slavíkovy (3. místo – chobotnice Júlie), za společnost STEELMET: p. Chvíla (1. místo – ježek Ríša), Ludmila Orlitová (2. místo – labuť Erika) a p. Vašina (3. místo – sumec Fůsáč) a za společnost NEOMA Recycling: Michaela Daňková (1. místo – žirafa Milan), František a Štěpán Náplavovi (2. místo – páv Korunka) a Denisa Černá (3. místo – kočka Eliška).

Kromě samotného tvoření byl připraven i bohatý doprovodný program. Hlavním lákadlem pro děti bylo vystoupení DÁDY PATRASOVÉ, které probíhalo jak jinak než v duchu ekologie. Dále byla pro návštěvníky připravena koloběžková dráha společnosti GELPO, stádo oveček a poník společnosti RPG Recycling, minigolf a lovení pěnového skla společnosti A-GLASS Recycling, malování na obličej a skákací hrad. K poslechu celý den hrála COUNTRY KAPELA ŠTRŮDL. Záštitu celé akci poskytl starosta města Uherské Hradiště Ing. Stanislav Blaha a starosta města Staré Město Josef Bazala, kteří na tuto akci také zavítali.

Společnost REC Group pořádala akci DĚTI A KOVOZOO již počtvrté. Kromě této akce se však v areálu bývalého cukrovaru konají i další zajímavé akce pro veřejnost. Již 30. října se můžete těšit na Strašidelnou zahradu. Více se dozvíte na webových stránkách KOVOZOO, webových stránkách REC Group nebo facebooku.

Sidebar