Děti a Kovozoo 2018 - tisková zpráva 25.09.2018

Děti a Kovozoo 2018 - tisková zpráva

SVAŘOVÁNÍ ZVÍŘAT Z KOVÉHO ŠROTU LÁKÁ STÁLE VÍCE LIDÍ

Ač tomu předpověď počasí původně nepřála, tak se sobota 22. září opravdu vydařila. V pořadí již sedmý ročník akce pro veřejnost DĚTI A KOVOZOO opět proběhl na výbornou a přilákal 2.200 fanoušků svařování a recyklace odpadů. Areál REC Group a KOVOZOO ve Starém Městě otevřel své dveře návštěvníkům již v 10:00 hod. a v podstatě okamžitě se začalo pracovat. Návštěvníci se chopili koleček a stylových nákupních košíků, které byly vyrobeny z bubnů starých praček, aby ihned začali s lovem na nejlepší kousky odpadového železa, jež bylo přichystáno v kontejnerech jako výrobní materiál.

Akce Děti a KOVOZOO je určena pro děti a jejich rodiče a její myšlenka a cíle svou jedinečností daleko přesahují hranice regionu Zlínského kraje. Hlavním tématem je totiž kreativita a svařování. Návštěvníci, coby kreativní designéři, vyráběli za pomoci zkušených svářečů, kteří byli k dispozici. Úkolem bylo zhotovit zvířata z kovového odpadu a tím se zařadit do soutěže o nejoriginálnější dílo. Další cíl akce představilo už motto „Tvoří celá rodina“. Návštěvníci měli možnost strávit krásný den zcela jiným způsobem, než jsou zvyklí – kreativně se vyřádit, zkusit si něco vyrobit vlastníma rukama a mimo jiné se také něco naučit. Kromě svařování kovových zvířat bylo možné zkusit si pracovat také s dalším odpadním materiálem, jako jsou dráty, dřevo, či kameny. Z nich pak zájemci vyráběli s vysokým nasazením různé dekorace a sami sobě tak dokázali, že i z materiálu, který většina z nás považuje za odpad, se dají vyrobit krásné věci.

Akce Děti a KOVOZOO nabídla ale vyžití i všem ostatním návštěvníkům, kteří neměli tvůrčí ambice. Všichni mohli detailně prozkoumat celý areál KOVOZOO, který oplývá nejen úžasnou atmosférou, ale především nespočtem vynikajících nápadů a ukázek „recyklace“ starých věcí. Více než 250 zvířat vyrobených z kovového šrotu umístěných po celé ploše KOVOZOO je originálně doplněno jedinečnými exponáty jako pražská tramvaj, letoun L-610, staré zemědělské stroje, vysloužilá hasičská auta, buldozery, skleníky vyrobené ze starých oken atd. V sobotu byla navíc představena další nová „recyklovaná“ atrakce – bludiště z pneumatik, které okamžitě chytlo malé i velké návštěvníky. Nechyběly ani běžné populární atrakce pro děti jako poníci, skákací hrad, malování na obličej, ale také specialitky areálu – bagrová houpačka, koloběžkodráha z pneumatik a pryžové „pískoviště“. Obrovský zájem vyvolala trojexpozice stavebnic Lego, Seva a Mozaika, která byla v sobotu zahájena V Kongresovém centru REC Group u příležitosti akce Děti a KOVOZOO. Ta zůstane pro návštěvníky otevřena až do 20. listopadu 2018.

Soutěž ve svařování zvířat z kovového odpadu zajistila krásné nové exponáty do KOVOZOO. Letos odměnila odborná porota 6 tvůrců místo plánovaných 3, neboť výsledná díla byla natolik kvalitní a kreativní, že bylo nad její síly zvolit pouhé 3 nejlepší. Nejkreativnějším výtvorem byl zvolen gekon, zvláštní cenu KOVOZOO pak získal kovový kapr, který již brzy doplave mezi stálé osazenstvo kovové zvířecí partičky v KOVOZOO.

Akci DĚTI A KOVOZOO pořádá REC Group s.r.o., tedy skupina moderních společností specializujících se na recyklaci široké škály odpadů: KOVOSTEEL Recycling, s.r.o., STEELMET, s.r.o., A-GLASS Recycling s.r.o., RPG Recycling, s.r.o., GELPO s.r.o., ASSCO, s.r.o., A-ORTO s.r.o., DZO s.r.o.  a KOVOZOO Staré Město.

Všichni účastníci akce, a to jak návštěvníci, tak pořadatelé, si užili krásný sobotní den a již teď střádají nápady na další ročník Děti a KOVOZOO.

Sidebar