KOVOZOO OVLÁDL 9ti METROVÝ TRANSFORMER – SAMURAJ HAIKU DRIFT 26.07.2023

KOVOZOO OVLÁDL 9ti METROVÝ TRANSFORMER – SAMURAJ HAIKU DRIFT

Příznivci sci-fi pozor! V KOVOZOO Staré Město se zrodil další unikát, který je zcela jiný, než na co jste zde zvyklí a který jen stěží přehlédnete. KOVOZOO ovládl 9timetrový kovový TRANSFORMER – postava z veleúspěšné americké filmové série. A kdo není příznivcem sci-fi, může se těšit z nových zvířecích přírůstků v KOVOZOO nebo třeba z největšího akvária v ČR….

Transformera Haiku vyrobil pro KOVOZOO šrot-art kreativec z východního Slovenska – Jaromír Sabol, který tvoří pod názvem JSS Iron Art. Samuraj má na výšku 9 metrů a váží 4,8 tuny. Skulptura vznikala 3 měsíce zpočátku na Slovensku, poté přímo v KOVOZOO. Haiku je v pořadí už druhý autobot, kterého Jaro Sabol pro KOVOZOO vyrobil. Prvním byl Bumblebee na jaře 2022, který si rychle získal mnohé příznivce a započal tak éru sci-fi v KOVOZOO.

„Spolupráce mezi KOVOZOO a JSS IRON ART započala v létě 2020, kdy u nás slovenství kolegové vystavili několik svých kovových výtvorů a následně nám Jaro vyrobil kovovou motorku. Jarův styl je jedinečný a naprosto jiný, než můžete vidět u výtvorů z naší Porodnice. A to je důvod, proč jsme jej požádali, aby nám vyrobil dílo do expozice. Chtěli jsme návštěvníkům našeho areálu nabídnout odlišný typ exponátu, aby si v KOVOZOO každý přišel na své. S týmem našich porodníků se zaměřujeme na zvířata v reálných tvarech a rozměrech či na různé druhy dekorací. Stroje, roboti či steampunk jsou zase doména JSS IRON ART. Již nyní můžeme prozradit, že parta autobotů nebo-li transformerů se ještě rozroste“, říká zakladatel a šéf KOVOZOO Bronislav Janeček. „KOVOZOO v nejbližší době vyroste co do plochy, tak do témat. Připravujeme celou řadu novinek, které ale prozradíme, až přijde ten správný čas.“ Naznačuje budoucnost Bronislav Janeček, který je také primářem Porodnice KOVOZOO.

A kdo není příznivcem sci-fi, může se pokochat něčím více tradičním. V červenci se nám v KOVOZOO opět rozrostla partička našich kovových zvířat. 1. 7. 2023 se nám narodila 4 prasátka domácí, která jsou umístěna ve vagonu “dobytčáku”. Čuníci se jmény Fanoušek, Jaroušek, Bomba a Pepina nám do expozice vyrobili pánové Lukáš Dvorský a Josef Kukučka v Ostravě Vítkovicích.

Dalším novým přírůstkem je náramný krasavec – orel mořský pojmenovaný Filip. Ukoval jej Petr Čech za 333 hodin a z úctyhodných 480 kil železa. Tento kousek najdete již nyní v přízemí Kongresového centra u jídelny. Patří bezesporu k nejdokonalejším dílům, která můžete v KOVOZOO vidět.

Na střeše budovy Porodnice KOVOZOO jsme „zaparkovali“ žraloka Bruce, pokřtěného na letošním Dnu Země 22. 4. 2023. Žralok dostal námi slibované akvárium obřích rozměrů – největší v České republice. Samozřejmě je to akvárium ála KOVOZOO, takže bez vody….tu totiž žralo Bruce nemá příliš rád, neboť je ze železa. Již brzy v akváriu přibude další mořská fauna a flóra z kovu – jak jinak také, že? 


Kontakt na PR:
Ing. Martina Juřenová
REC Group s.r.o.
Tel. 730 588 604

jurenova@recgroup.cz

 

Sidebar