KOVOZOO zaplavily veterány 05.10.2021

KOVOZOO zaplavily veterány

Krásné slunečné počasí, stovky historických vozidel a krásná retroatmosféra – takový byl SRAZ VETERÁNŮ v KOVOZOO 2021.  Přes 300 historických vozidel se sjelo v KOVOZOO Staré Město a ukázalo se v celé své kráse přímo na placu v kovošrotu….ne, to není černý humor. V areálu KOVOZOO se opravdu zpracovává železný odpad. Ale v neděli 3.10. nepřišlo žádné historické vozidlo k úhoně. Na příjezdu se všechna vozidla vážila na digitální mostové váze a posléze byla vyhlášena divácká soutěž, ve které se tipovalo, kolik kilogramů veteránů přijelo na sraz. Celková váha všech veteránských vozidel byla úctyhodných 292 tun.

Vozidla se začala sjíždět v 9 hodin ráno a až do 12:00, kdy končila možnost registrace a vjezdu do KOVOZOO, postupně zaplnila celý areál. Každé z vozidel obdrželo startovní číslo a dostalo tak možnost soutěžit v soutěži Elegance historických vozidel. Odborná porota pak vybrala 10 nejkrásnějších či nejzajímavějších aut a 10 motorek, které byly oceněny (např. Bugatti T46, Tatra 70, Ferrari Dino, BMW 335, Praga Piccolo, nákladní automobil LIAZ,  motocykly Jawa 500, ČZ 500 atd...).

Návštěvníci KOVOZOO si mohli prohlédnout také repliky parního motocyklu Ropel z roku 1896 či repliku elektrokočáru Dora z roku 1906, které vystavoval a uváděl jejich majitel, významná osobnost a nadšenec v oblasti historie automobilismu - Ing. Antonín Pavelka. Jako kontrast a možnost srovnání minulosti a možné budoucnosti byly v zahradě vystaveny také aktuální modely aut na elektro-pohon z nabídky AUTO UH: VW - ID3, Škoda - Enyaq, Hyundai - KONA, Fiat - 500, Ford - MACH E.

Příjemnou atmosféru doplňovala bohatá nabídka dobrot k jídlu a pití, mimo jiné například vynikající nealkoholické víno z wine-trucku společnosti Víno Hruška.

Akce SRAZ VETERÁNŮ nabídla kromě přehlídky starých aut a motorek také další bohaté vyžití pro návštěvníky. Všichni mohli detailně prozkoumat celý areál KOVOZOO, který oplývá nejen úžasnou atmosférou, ale především nespočtem vynikajících nápadů a ukázek „recyklace“ starých věcí. Více než 300 zvířat vyrobených z kovového šrotu umístěných po celé ploše KOVOZOO je originálně doplněno jedinečnými exponáty jako pražská tramvaj, letoun L-610, staré zemědělské stroje, vysloužilá hasičská auta, buldozery….

Velmi vysoká účast na akci jak ze strany veteránů, tak návštěvníků svědčí o velké oblíbenosti „veteránství“. A protože i my v KOVOZOO milujeme staré věci, budeme se tomuto tématu rádi věnovat i nadále. Již nyní začínáme připravovat SRAZ VETERÁNŮ V KOVOZOO 2022. Těšíme se na viděnou!

Akci SRAZ VETERÁNŮ v KOVOZOO 2021 pořádala skupina REC Group s.r.o. ve spolupráci se Slováckým Veteran Car Clubem Uherské Hradiště. Byl to v pořadí již druhý veteránský sraz. Ten první byl v roce 2019.

REC Group je skupina moderních společností (KOVOSTEEL Recycling, s.r.o.STEELMET, s.r.o.RPG Recycling, s.r.o., GELPO s.r.o.,  ASSCO, s.r.o., A-ORTO s.r.o.DZO s.r.o.)  specializujících se na recyklaci široké škály odpadů. Společně provozují REC, nebo-li Recyklační Ekologické Centrum nazvané KOVOZOO. Veteránské akce se zde začaly pořádat před dvěma lety, v návaznosti na otevření Muzea veteránů v KOVOZOO v červnu 2019.

Děkujeme všem partnerům akce: Televize TVS, Golden Apple Cinema, Městská kina Uherské Hradiště, občanské sdružení Rosnička, Novitech Motorsport, ČSAD Uherské Hradiště, Dobrý den s kurýrem,  AUTO UH a Víno Hruška.

Kontakt na PR:

Ing. Martina Juřenová REC Group s.r.o. / KOVOZOO
Tel: 730 588 604
jurenova@recgroup.cz
   

Sidebar