MINIGOLF V KOVOZOO – Kreativní anarchie na golfovém hřišti 20.01.2020

MINIGOLF V KOVOZOO – Kreativní anarchie na golfovém hřišti

KOVOZOO láká na další interaktivní projekt. Tentokrát jde o spojení umění a zábavy. Devět výtvarníků navrhlo minigolfové jamky, které jsou nejen originální, ale především plně hratelné, a dohromady tvoří unikátní minigolfové hřiště, které pobaví všechny generace. Můžete si hrát minigolf na závodní dráze, v kočičím ráji, v pokoji z minulého režimu či se trefit do klobouku kouzelníka Pokustona zapůjčeného od Boba a Bobka.

Minigolfové hřiště je umístěno v přízemí Kongresového centra v KOVOZOO Staré Město od 15.1.2020 a je přístupné všem návštěvníkům jako jedna z mnoha tematických expozic KOVOZOO.

Minigolfové hřiště máme zapůjčeno od Objevária z Českých Budějovic. Výtvarníci neměli žádné společné téma a jediným zadáním bylo, vytvořit minigolfovou jamku, která musí jít zahrát a musí být neobyčejná. Každý z autorů svou jamku zpracoval podle originálního výtvarného návrhu, takže budou návštěvníkům při honičce za co nejlepším výsledkem oči přecházet. Výtvarníci, kteří se do tohoto projektu zapojili jsou: Marie Hlad, Jakub Grec, Jan Hrubeš, Petr Popelka a Pavel Bartoš, Lukáš Urbanec, Richard Fischer, Lukáš Kalivoda a Karey Rawitscher.

   

Minigolfové hřiště bude v KOVOZOO až do 15.3.2020 a bude otevřeno každý den. Od pondělí do pátku od 10:00 do 17:00 hodin a o víkendu od 10:00 do 18:00 hodin. Školní skupiny si mohou prohlídku objednat v dopoledních hodinách již od 8:00 hodin. Není totiž nic lepšího, než se učit fyziku na minigolfu. Nevěříte? Vždyť snaha dostat míček do jamky přece není nic jiného, než zapojení fyzikálních zákonů v praxi a to navíc velice zábavnou formou.

A kdo se vyřádí na minigolfu, může se jít inspirovat, poučit a zabavit v dalších částech KOVOZOO, která se nachází v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

KOVOZOO je zcela originální zoologická zahrada se zvířaty vyrobenými ze starého železa. Cílem projektu je ukázat malým i velkým návštěvníkům, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné.

 

V současné době KOVOZOO obývá více než 250 zvířátek a jejich počet neustále roste. Zvířata jsou v životní velikosti a překvapí svou propracovaností a dokonalostí. Kromě nich zde uvidíte také desítky dalších exponátů - věcí, které z našeho života již třeba i vymizely, ale my na ně zapomenout nechceme. Najdete zde vyřazenou zemědělskou, průmyslovou a hasičskou techniku, historická vozidla, běžné vybavení domácností našich babiček.

V areálu se nachází také další atrakce jako rozhledna maják Šrotík, loď Naděje, letadlo L610 přístupné i uvnitř, pražská tramvaj, vyhlídkové lávky, Porodnice KOVOZOO, Kongresové centrum, Muzeum veteránů, Muzeum zemědělství a spousta dalších zajímavých věcí na jednom místě.

Aktuální informace o projektu, otevíracích hodinách a vstupném najdou návštěvníci na www.kovozoo.cz a na facebookovém profilu ZDE.

Sidebar