TZ: Na DNU ZEMĚ pokřtíme žraloka 14.04.2023

TZ: Na DNU ZEMĚ pokřtíme žraloka

V KOVOZOO POKŘTÍ ŽRALOKA, KTERÝ NEMÁ RÁD VODU

Již v sobotu 22. dubna, tedy přesně v celosvětový DEN ZEMĚ, se bude opět slavit i v areálu Recyklačního ekologického centra – REC Group a v KOVOZOO ve Staré Městě. Všichni návštěvníci se opět mohou těšit na velkolepou oslavu svátku naší matičky Země, která se zde koná již počtrnácté. Čeká nás hromada zábavy a zlatým hřebem je křest kovového novorozence z Porodnice KOVOZOO. Toto miminko ale není zrovna roztomilé, bude to žralok bílý.

EKOOLYMPIÁDA

Zábavu a ekologické poučení nabídnou návštěvníkům stanoviště dceřiných společností skupiny REC Group (KOVOSTEEL Recycling, STEELMET, RPG Recycling, GELPO, ASSCO, A-ORTO a DZO), které pořádají pro návštěvníky tradiční EKOOLYMPIÁDU. Na jednotlivých stanovištích budou děti a jejich rodiče plnit ekologicky zaměřené úkoly a získávat razítka do kartiček. Za vyplněnou kartičku pak obdrží odznak pro OCHRÁNCE PLANETY.

TANEC BAGRŮ, RECYKLACE A IZS

Tradičně nejvíce atraktivní jsou pro návštěvníky akce „bagrová show“ a „hasičská show“. „Jde v podstatě o představení kovošrotové techniky v akci při zpracování kovového odpadu.“ Informuje o akci Martina Juřenová z týmu pořadatele. V „hasičské show“ se představí Hasiči Kunovice, kteří ve dvou vstupech divákům předvedou, jak probíhá vyprošťování osob z havarovaných osobních vozidel. Již tradičně se na akci představí také kolektivní systémy pro zpětný odběr odpadů: EKOKOM, ELEKTROWIN, EKOLAMP, ASEKOL a ECOBAT, které přinesou spoustu poučné zábavy pro děti na téma RECYKLACE. Kromě práce hasičů se návštěvníkům budou věnovat také Policie a BESIP. Na stanovišti Uherskohradišťské nemocnice se zájemci naučí základům 1. pomoci při záchraně lidského života.

VÝPRAVA DO PRAVĚKU

Jedním z letošních hlavních témat DNU ZEMĚ je „pravěk“. V zahradě KOVOZOO proto budou umístěna edukativně zábavná stanoviště, která návštěvníky zavedou do prehistorie. Klubko Staré Město připraví stanoviště, kde se děti vydají na výpravu po dinosauřích stopách, dozví se něco o jejich jídelníčku, zkusí si nakrmit dinosaura, seznámí se s dinosauřími druhy pomocí obrysů, zkusí si sestavit kostru dinosaura a vyzkouší si práci archeologa na vykopávkách. Na stanovišti Muzea jihovýchodní Moravy si pak budou moci prohlédnout, jaké poklady z pravěku ukrývá náš rodný kraj. Dinopark představí makety dinosaurů ve stylu Jurského parku.

POZNÁNÍ JE ZÁBAVA

Větší návštěvníci a dospělí se můžou těšit na promítání filmu „Původ života“ v Mobilním planetáriu. Na stanovišti hvězdárny Vsetín pak spatří nebe nad hlavou skrz hledí hvězdářského dalekohledu. Do tajů přírodních a fyzikálních zákonů nás zasvětí stanoviště brněnského VIDA! Scientologického centra, které přiveze celou řadu svých mobilních exponátů. To by byla škoda nevyzkoušet!

INTERAKTIVNÍ DĚNÍ V PORODNICI A KŘEST ŽRALOKA

Po celou dobu akce bude pro návštěvníky přístupná také Porodnice KOVOZOO, tedy místo, kde se rodí a také léčí kovová zvířata. Tentokrát se zde nebude rodit (svařovat), ale budou přichystány jiné, zajímavé aktivity z repertoáru KOVOZOO. Samozřejmě vše s řádnou dávkou recese, jak je zde zvykem. Letos se těsně před akcí DEN ZEMĚ narodilo v Porodnici další miminko. Ale není dvakrát roztomilé – je to 6ti metrový žralok bílý. Tahle novorozená ryba je ale hodně zvláštní, nemá totiž ráda vodu, protože je vyrobená z kovového odpadu…ostatně jako všechna zvířata v KOVOZOO.

A protože narození miminka je vždycky velká sláva a událost, tak jej společně slavnostně pokřtíme ve 14:00 hodin před Porodnicí. Jaképak asi žralok dostane jméno?

KOVAŘINA NA VLASTNÍ KŮŽI

Po celý den akce bude otevřeno i v naší KOVÁRNĚ a bude se tu kout ostošest. Výhně budou rozhicované a kováři připraveni povyprávět všem zájemcům o řemesle. A kdo bude chtít vědět, jakou silou je třeba vládnout kovářskému řemeslu, může si to vyzkoušet.

 

KOUTEK ZDRAVÍ A KRÁSY, ŽIVOTNÍ STYL

A protože DEN ZEMĚ není jen o zdraví naší planety, ale také o tom našem vlastním, je součástí akce již tradičně také Koutek zdraví a krásy. Ti, kterým není lhostejná pomoc jiným, se mohou zapsat do registru dárců kostní dřeně. Na akci budeme měřit zrak, povídat si o zdravém stravování jak lidí, tak jejich mazlíčků. Bude připraveno velké zázemí pro malování na obličej pro děti a o rodiče se postarají šikovné studentky oboru kadeřnice a manikérky ze Střední školy služeb Uherské Hradiště. Na stanovišti generálního partnera akce ČSOB se návštěvníci poučí v rámci finanční a digitální gramotnosti, ale také o udržitelnosti. Děti se budou moci zapojit do soutěží s maskotem chameleonem Leonem.

PRO DOSPĚLÉ

V části areálu „pod letadlem L610“ bude prostor společnosti AUTO UH, která Vás provede e-mobilitou, návštěvníci si budou moci prohlédnout nové elektrické vozy Škoda iV a také se v nich svézt. Vyzkoušet si zde budou moci také například „opilé brýle“, které simulují stav opilosti, nebo třeba trenažér na řízení závodní formule.

O pitný režim dospělých návštěvníků se postará Jarošovský pivovar, což jistě potěší všechny místní znalce piva.

 

ZÁBAVA NA PÓDIU

Akce DEN ZEMĚ tradičně nabízí také atraktivní hudební produkci. Letos bude návštěvníkům hrát Žlutá ponorka, folk-rock z Lipova – Huménečko, a zlatým hřebem je jeden z nejlepších světových protagonistů Eddie Mercuryho – slovenský zpěvák Peter Paul Pačut jako QUEEN REVIVAL BAND.

Pořadateli akce jsou sdružení ROSNIČKA a REC Group (Recyklační Ekologické Centrum). REC Group je skupina moderních společností specializujících se na recyklaci široké škály odpadů: KOVOSTEEL Recycling, s.r.o., STEELMET,s.r.o., RPG Recycling, s.r.o., GELPOs.r.o., ASSCO,s.r.o., A-ORTOs.r.o., DZO s.r.o.  a KOVOZOO Staré Město. Více informací najdete na www.recgroup.cz.

Generálním partnerem akce je společnost ČSOB. Hlavními partnery pak AUTO UH, PREMO a HP.  Mediálními partnery akce jsou Televize TVS, Golden Apple Cinema, Dobrý den s Kurýrem a IMAGE UP.

Více o akci DEN ZEMĚ V KOVOZOO se dozvíte ZDE.

 

 

Kontakt na PR:

Ing. Martina Juřenová

REC Group s.r.o.

Tel. 730 588 604

jurenova@recgroup.cz

Sidebar