NA SRAZ VETERÁNŮ V KOVOZOO PŘIJELO 512 VETERÁNŮ 03.06.2024

NA SRAZ VETERÁNŮ V KOVOZOO PŘIJELO 512 VETERÁNŮ

V neděli 2.6.2024 se v KOVOZOO Staré Město slavil svátek všech milovníků veteránů a motorismu, uskutečnil se zde již pátý ročník akce SRAZ VETERÁNŮ V KOVOZOO. V průběhu akce dorazilo na 512 historických vozidel všeho druhu a 7.300 návštěvníků.

Ač nebylo počasí zrovna ideální a areál několikrát za den zkropil déšť, účastníci se nezalekli a užili si hezký den s retro atmosférou. Již tradičně byla nejhojnější účast vozidel s rokem výroby 1945 – 1994 a také motocyklů. Obdivovat jsme ale mohli i krásná předválečná auta, populární „ameriky“, nákladní vozidla nebo třeba mladá auta z kategorie Youngtimers. Letošního srazu se zúčastnily mimořádné kousky z kategorie vojenské techniky – například vozidlo OSHKOSH M1070, což je tahač tankových transportérů o celkové hmotnosti až 100 tun primárně určený pro přepravu tanku M1 Abrams. Nebo třeba tahač AM General M-818 s návěsem M172 a s obrněným transportérem “hakl” SD.kfz.251. 

Již tradičně proběhla so  utěž ELEGANCE, kdy odborná porota vybrala 10 nejkrásnějších vozidel napříč kategoriemi a vítězové byli odměněni originálními plaketami vyrobenými v PORODNICI KOVOZOO ze železného odpadu a dřeva. Ceny ELEGANCE získaly Citroen B14G, Tatra 805, Škoda Popular, Mercedes Benz W108, Citroen 2CV tzv. „kachna“, pásový Zetor 25A, replika elektrokočáru Dora, motocykl Ogar, již zmiňovaný vojenský tahač Oshkosh M1070 A a Chevrolet Corvette z roku 1966.

Spolu s historickými vozidly se do areálu sjely také staré kočárky. Na sraz do KOVOZOO již tradičně přijela děvčata ze skupiny RETRO KOČÁRKY a opět trhala rekordy. Srazu veteránů v KOVOZOO 2024 se zúčastnilo 81 retro kočárků.

Od prvního srazu, který se konal v roce 2019 a kdy do areálu dorazilo 194 vozidel, se akce značně rozrostla a dnes patří mezi největší veteránské události v ČR. SRAZ VETERÁNŮ v KOVOZOO navíc letos obdržel certifikát od nadnárodní organizace FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Anciens) potvrzující, že akce splňuje mezinárodně uznatelné standardy pro akce s tématikou historických vozidel – na národní úrovni. Právě toto je jedním ze základních předpokladů k tomu, aby akce přilákala také zahraniční účastníky.

A připraven byl také pestrý doprovodný program. Návštěvníky vozila parní lokomotiva BS 200, mohli si vyzkoušet ruční drezínu. V PORODNICI se svařovalo, v kovárně kulo ostošest. Návštěvníci se mohli svézt supersporty Ford Mustang GT a Ferrari 488 GTB. Portrétní karikatury kreslil známý kreslíř Ivan Křemeček se svými kolegy a pro děti byly připraveny oblíbené dětské atrakce jako skákací hrad, malování na obličej, trenažér F1 nebo třeba šlapací retro autíčka. O zábavu na celkem 4 podiích se postarali taneční spolek The Crazy Flappers, Ženský sboreček Koňadra, kapela Žlutá ponorka, Team Revival Martin a kapela Akustyk.

Pátý ročník akce je úspěšně za námi a již nyní se pracuje na dalším, který se uskuteční v neděli 1.6.2025.

Akci SRAZ VETERÁNŮ v KOVOZOO pořádá REC Group s.r.o. a spolek Rosnička ve spolupráci se Slováckým Veteran Car Clubem Uherské Hradiště.

REC Group je skupina moderních společností specializujících se na recyklaci široké škály odpadů: KOVOSTEEL Recycling, s.r.o.STEELMET, s.r.o.RPG Recycling, s.r.o.GELPO s.r.o.ASSCO, s.r.o.A-ORTO s.r.o.DZO s.r.o.  a KOVOZOO Staré Město. Více informací najdete na www.recgroup.cz.

 

 

Hlavním mediální partnerem je televize TVS. Partnery komunikace jsou multikino a malé kino Golden Apple Cinema, Český rozhlas Zlín, Městská kina Uherské Hradiště a týdeník Dobrý den s kurýrem.

O pitný režim návštěvníků se postaral místní pivovar ROTOR se svými řemeslnými pivy Rogalo, Dvouplošník a Tryskáč. Děkujeme.

Kontakt na PR:

Ing. Martina Juřenová
REC Group s.r.o.
Tel. +420 730 588 604
jurenova@recgroup.cz

Foto: KOVOZOO

Sidebar