Novitech Motorsport

Jezdci a technika

Radek Krakovič – formule FiKS 09RK
Michal Novický – formule Reynard 032 F3

Více na http://www.novitech-motorsport.com/

    

Historie týmu

Formule Ford Faster


2006 – 2008

Příchod talentového jezdce Radka Krakoviče (české okruhy v Divizi 3 Národní formule). 5. místo mezi formulovými vozy v rámci Mistrovství České republiky.

2007

Účast na dvou na sobě nezávislých mistrovstvích.
Michal Novický – seriál Mezinárodního Mistrovství KW BERG – TROPHY 2007
Radek Krakovič – Mezinárodní Mistrovství ČR – HILL TOUR 2007

Počátek spolupráce s firmou KOVOSTEEL, s.r.o.
Seznámení veřejnosti s novým designem týmu, harmonizující s image firmy KOVOSTEEL, s.r.o.
2. místo v celkovém hodnocení v rámci odměny “Týmová trofej”, která byla vypsána organizátorem KW BERG – TROPHY.

2008

Zahájení sezony dvoudenním testováním na okruhu Euroring v Maďarsku.
5. místo na okruhu Hungaroring pro Radka Krakoviče v Mezinárodním Mistrovství ČR.
Zakončení sezony Mezinárodního Mistrovství závodů automobilů do vrchu 2. místem v Týmové trofeji.
Nejlepší umístění v absolutním hodnocení jezdců KW BERG – TROPHY si odnesl Michal Novický, který obsadil 3. příčku v mezinárodní části, 2. příčku v české regionální části a 4. příčku ve slovenské části.

2009

V týmové trofeji získal tým KOVOSTEEL Novitech Motorsport 2. místo. V celkovém hodnocení bylo pak 5. místo výborným výsledkem vzhledem k technických problémům, které provázely jezdce téměř celou sezonu.

2010

Tým obhájil 2. místo z předešlého roku v seriálu závodů automobilů do vrchu LIQUI MOLY BERG CUP 2010. V absolutním hodnocení jezdců má KOVOSTEEL Novitech Motorsport v TOP 20 hned 4 jezdce.

2011

V roce 2011 se tým KOVOSTEEL Novitech Motorsport zúčastnil seriálu Mistrovství střední Evropy LIQUI MOLY BERG CUP 2011 v závodech do vrchu a přivezl si pohár, tentokrát Týmovou trofej.

2012

V sezoně 2012 vyjel NOVITECH Motorsport na české a slovenské kopce s novou grafikou hlavního partnera – společností REC Group. Tým se účastnil všech závodů šampionátu LIQUI MOLY BERG CUP 2012, v prestižní Týmové trofeji obsadil 3. místo a nejlépe si z týmu vedl jezdec Michal Novický, který se svou formulí Reynard 032 F3 v silné konkurenci obhájil loňské 4. místo v absolutním hodnocení jezdců.

Tým se připravuje na sezónu závodů automobilů do vrchu LMBC 2013, první závod se koná na Masarykově okruhu – Brněnský drak 31.března 2013, dále pokračuje závodem v Násedlovicích 20.-21.dubna 2013.

2013

Novitech Motorsport se v sezóně 2013 zúčastnil v barvách společnosti REC Group vícero motoristických soutěží, jak v Čechách, tak na Slovensku.

V závodech automobilů do vrchu šampionátu Liqui Moly Berg Cup 2013 tým reprezentovali Michal Novický (formule Reynard 032 F3), Radek Krakovič (formule FiKS 09 RK), Aleš Mlejnek (formule Gloria) a Martin Zeman (Mitsubishi Lancer evo VI).

REC Group Sudoměřice pravidelně startuje i ve vytrvalostních závodech motokár, v roce 2013 se konaly 2 závody, z toho jeden se jel 24 hodin a druhý 12 hodin. V červnové 24-hodinovce Michal Novický hostoval v bratislavském týmu Kart Arena One a skončili po ujetí cca 1.900 kol na 7.místě.

Adam Konečný jezdil v barvách REC Group, který se umístil na 5.místě.

Tyto vytrvalostní závody probíhají systémem „Le Mans“, kdy je v týmu dán počet jezdců a maximální doba řízení, poté je nutné střídání jezdců.

12-hodinový závod se jel v září, za REC Group Sudoměřice startoval Michal Novický spolu s dalšími čtyřmi jezdci, tým si vyjel 7.místo, po technických problémech a udělených penalizacích.

Nově se tým věnuje i autoslalomu. Tato disciplína je výbornou přípravou pro jezdce, kteří chtějí dále pokračovat v závodech do vrchu nebo automobilových soutěžích.

Lenka Konečná a Adam Konečný se zúčastnili Mistrovství Slovenska v autoslalomu s Peugeotem 106 rally ve třídě S1-1400ccm. Pro informaci: váha vozu 790kg, obsah motoru 1400ccm, výkon 116 koní při 7.500 ot./min.

2014

Novitech Motorsport se i v tomto roce zúčastnil několika motoristických odvětví. V šampionátu závodů automobilů do vrchu MREC startovali za rakouský tým M.A.D. Racing Power Michal Novický a vacenovský Radek Krakovič. V celkovém pořadí získali 1.místo v Týmové trofeji.

Dále se jezdec Michal Novický zúčastnili s Adamem Konečným několika vytrvalostních závodů na motokárách s týmem REC Group, konkrétně 24 hodinovka a 12 hodinovka na Pánově.

Nejmladší disciplínou týmu je autoslalom v němž bojovali mezi kuželi s Peugeotem 106 Rallye Adam a Lenka Koneční. Zúčastnili se seriálu zóny Střední Evropy (Prešov, Přerov, Zlín, Teesdorf v Rakousku, Kakucs a Hungaroring v Maďarsku.) v kategorii ISPC. Dále odjeli několik závodů Československého Autoslalomu v kategorii S1.

 

BRATRUŠOV 2016 MICHAL NOVICKÝ REYNARD 032 F3

PLACHETNICE NOVITECH V BARVÁCH REC GROUP

Ve spolupráci s Novitechem můžete vidět i plachetnici v barvách REC Group, která se účastní různých závodů.

V roce 2016 to byl závod Moravia Cup 2016 – závody plachetnic lodní třídy STAR na Vranovské přehradě. Závodu se zúčastnilo 12 posádek, z toho bylo 6 z Rakouska. Odjelo se celkem 5 rozjížděk, za mírného větru kolem 3-5 m/s.

  

  

Sidebar