Poděkování za Hodinu Země

Vážení zástupci firem,

jménem Ekologického institutu Veronica a WWF bychom Vám rádi poděkovali za aktivní účast v kampani Hodina Země. Ta se letos i díky Vám opět uskutečnila v rekordním rozsahu. Proběhla ve 150 zemích světa, zapojilo se na 6500 obcí, tisíce firem a miliony lidi po celém světě, aby společně signalizovali svůj zájem o řešení otázky ochrany životního prostředí, zejména ochrany klimatu.

V České republice akci v tomto roce podpořilo zhruba 140 obcí, z toho šest krajských měst, 130 firem a tisíce jednotlivců. Akce se zúčastnila řada památek, mezi nimi i Pražský hrad, Tančící dům, Vítkovické pece nebo Štramberská Trúba. Seznam zapojených míst v letošním roce včetně mapy a fotografií naleznete na www.hodinazeme.cz.

Veronica dlohodobě působí v obci Hostětín, kde ve spolupráci s vedením obce a dalšími partnery rozvíjíme modelové projekty udržitelného rozvoje. Přijeďte se do Hostětína podívat na kořenovou čistírnu odpadních vod, výtopnu na biomasu či moštárnu, kde se zpracovává lokální bioprodukce. Vidět můžete i šetrné veřejné osvětlení a solární instalace různých typů. Centrum Veronica Hostětín nabízí jak lektorované exkurze, tak semináře a akce pro odborníky, laiky a školy. Vzdělávací středisko sídlí v pasivním domě a úspory energie v budovách si tak můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Více informací o Hostětíně se dozvíte na http://hostetin.veronica.cz/.

Zároveň bychom Vám jako Ekologický Institut Veronica chtěli nabídnout naše služby v oblasti poradenství například se zpracováním auditu environmentálně šetrného provozu Vašeho úřadu, institucí a organizací nebo speciálním poradenstvím – o pasivním stavitelství, úsporách energie, environmentálně příznivé spotřebě, přírodních zahradách, ochraně biodiverzity a kořenových čistírnách odpadních vod.

Rádi bychom Vás upozornili na projekt Lepší místo, který je prostředníkem mezi aktivními občany a odpovědnými úředníky. Např. v Kolíně, kde se s Lepším místem vedení radnice rozhodlo spolupracovat, se již společně úředníkům a obyvatelům podařilo vyřešit takřka čtyřicet problémů. Podívejte se na www.lepsimisto.cz.

Hodinu Země by nebylo možné uspořádat bez finančních příspěvků příznivců kampaně. Budeme moc rádi, pokud přispěje finančně na pořádání kampaně v příštím roce. Bližší informace o tom, jak můžete přispět, naleznete na www.hodinazeme.cz/podporte-nas. Děkujeme Vám!

Příští rok proběhne Hodina Země 29. března 2014. Budeme rádi, když se opět připojíte a v rámci kampaně ukážete, co děláte navíc a jak měníte svůj svět.

Ještě jednou Vám děkujeme za podporu a těšíme se na další spolupráci.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Magda Vodičková,

komunikace se zapojenými subjekty

Jan Labohý,

koordinátor Hodiny Země pro Českou republiku

Yvonna Gaillyová,

ředitelka Ekologického institutu Veronica

 

Připojené soubory

Sidebar