REC Group získala ocenění v soutěži ČESKÝ GOODWILL 27.10.2017

19. října proběhlo 5. slavnostní vyhlášení vítězů v soutěži ČESKÝ GOODWILL, ve které byla nominována i naše společnost a to v kategorii Mecenáš.

Český Goodwill je prestižní ocenění pro firmy, kterých si lidé váží za jejich odpovědný a společnosti přínosný způsob k podnikání.

MECENÁŠ – do této kategorie spadají nominace podnikatelů a společností, které jsou ohleduplné ke svému podnikatelskému, ekonomicko-sociálnímu a životnímu prostředí (památky, vzdělávání, solidární péče, příroda a ochrana životního prostředí) a aktivně se prosazují o jeho kultivaci nebo záchranu.

Díky Vašim hlasům jsme získali 3. místo za jedinou kovovou zoo v Evropě. Mockrát děkujeme za Vaši podporu!

Více informací najdete na stránkách ČESKÉHO GOODWILLU.

TISKOVÁ ZPRÁVA

5. Osobností Český Goodwill je Jan Smola, generální ředitel HELUZ


Praha, 20. října – 1.561 hlasů veřejnosti z 10.971 celkem přijatých přineslo titul OSOBNOST Český Goodwill 2017 Janu Smolovi, generálnímu řediteli firmy HELUZ cihlářský průmysl. Na druhém místě se s 1.330 hlasy se umístil Miroslav Kůs Andres, majitel Truhlářského ateliéru Kůs a bronzovou příčku obsadila Jana Kirschner Kostelniková, majitelka olomoucké neziskové organizace RC Vikýrek.


Lidé mohli letos vybírat OSOBNOST mezi 74 finalisty, kteří postoupili z celkových 132 nominací přijatých napříč celou ČR. Během září veřejnost svými hlasy rozhodla o novém nositeli titulu OSOBNOST, která je tradičně volena napříč kategoriemi TRADICE (16 nominací), INOVACE (21 nominací), PARTNER (31 nominací) a MECENÁŠ (6 nominací). Nejlepší podnikatelské příběhy v těchto základních kategoriích zvolila 15. září odborná porota v rámci svého zasedání ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

V kategorii TRADICE byl jako nejsilnější příběh porotou zvolen ten rodinného muzea AIR PARK rodiny Tarantíkovy. Na stříbrné a bronzové příčce se umístily firmy Velebný & Fam a Mlýn Havlíčkův Brod.


Nominační kategorii INOVACE ovládly firmy zabývající se audiotechnikou a ozvučením, když na prvním místě byl oceněn Vít Domkář, majitel firmy AVETON a na třetím místě Jiří Krampera zakladatel firmy KV2 Audio International. Mezi nimi se umístil majitel firmy Bohempia Tomáš Rohal.


Kategorii PARTNER vyhrál Petr Mohelník za firmu Ferrit. Stříbrné místo patřilo Radimu Jančurovi, Student Agency / RegioJet a bronz si odnesla Simona Kijonková za firmu Zásilkovna.
MECENÁŠEM Český Goodwill 2017 se stal Jan Popelář za celoživotní pomoc postiženým. Druhé místo patří Liboru Musilovi z firmy LIKO-S a třetí, za projekt Kovozoo, Bronislavu Janečkovi, REC Group.
Porota dále udělila Zvláštní cenu Evě Urbanové za její projekt České bedýnky.


Slavnostní galavečer se konal v Kongresovém centru České národní banky. U příležitosti 5. výročí projektu Český Goodwill večer zahájil galakoncert Hudby hradní stráže a Policie ČR „Poklady české hudby“. Slavnostní den navíc již dopoledne zahájilo Ekonomické fórum – setkání lídrů na téma „Vize ČR 2025“.

Nad transparentním průběhem projektu i letos dohlíží světově uznávaná certifikační autorita TÜV SÜD Czech. Český Goodwill se pravidelně těší záštitě významných osobností a veřejných institucí. Jubilejnímu 5. ročníku svou záštitu poskytli: Hejtmanka Středočeského kraje Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo financí, Ministerstvo zemědělství, AMSP ČR, předseda Svazu měst a obcí ČR Mgr. František Lukl, MPA, a prezident České republiky Ing. Miloš Zeman.

Hlavními mediálními partnery jsou multimediální projekt ZET skupiny Lagardère, Deník a Dotyk. Projekt dále mediálně podporují Český rozhlas Region, týdeník EURO, FTV Prima a Tiskárna Libertas. Partnery ocenění jsou společnosti Lorika CZ, Etnetera, X Production, národní značka kvality KLASA, spol. AutoTechnologi a nadační fond MA-MA Foundation s projektem Plňme přání. Autorem projektu a organizátorem ocenění Český Goodwill je česká poradenská skupiny HPCG (Hlavatý & Partners Consulting Group).

Český Goodwill je ocenění pro firmy, kterých si lidé váží, za jejich etický a odpovědný přístup k podnikání. Nominace zasílá široká veřejnost prostřednictvím online formuláře. Do ročníku 2018 je možné nominovat již od dnešního dne do 31. května 2018.

Pro více informací navštivte www.cesky-goodwill.cz nebo nás kontaktujte.

Organizátorem projektu Český Goodwill je ISO Consulting s.r.o., člen skupiny HPCG. V souladu s platnou legislativou je organizátor řádně registrován u Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Český Goodwill je ochranná známka společnosti ISO Consulting s.r.o. registrovaná Úřadem průmyslového vlastnictví (ÚPV č.s. 504771). Všechna práva vyhrazena.

Sidebar