SRAZ VETERÁNŮ 5.6.2022 – CO VÁS ČEKÁ? 26.05.2022

SRAZ VETERÁNŮ 5.6.2022 – CO VÁS ČEKÁ?

V neděli 5. června se v KOVOZOO opět sjedou historická auta a motorky z celé České republiky. Pořádá se zde již 3. ročník veteránského srazu v netradičním prostředí kovošrotu KOVOSTEELu a areálu unikátní kovové zoo. Pro letošní ročník jsme rozšířili vystavované kategorie historických vozidel. Kromě osobních automobilů a motocyklů jsou tak vítána i nákladní auta, zemědělská, dopravní a také vojenská technika. Účastníci s veterány se nemusí registrovat na akci předem, proto pro nás bude účast vozidel překvapením.  Ale očekáváme jich více než 300, což je množství aut a motocyklů, která se sjela na minulém Srazu veteránů v KOVOZOO.

Na co se na letošním srazu můžete těšit?

K vidění bude velký rozptyl aut od těch předválečných až po vozidla socialistické éry. Všechna vozidla musí splňovat základní veteránskou podmínku – stáří min. 30 let, dále pak musí být v dobrém technickém a vizuálním stavu. Akce se zúčastní historické autobusy: Autobus Škoda 706 RTO, který přijede vystavit Dopravní společnost Zlín-Otrokovice, s.r.o., autobus Praga RND, který představí společnost ČSAD Kyjov Bus a.s. Z Dopravního podniku města Brna, a.s. zase očekáváme návštěvu autobusu Karosa ŠM11.

Opět se představí legenda českého veteránismu Ing. Antonín Pavelka se svými replikami parního motocyklu Ropel, monokola či elektrokočáru Dora. Z Brna k nám přijede historická parní lokomotiva BS 200 z roku 1954, která bude v areálu jezdit předváděcí jízdy na naší kolejové vlečce a bude vozit návštěvníky. Návštěvníci si také budou moci vyzkoušet jízdu na šlapací drezíně, kterou máme zapůjčenou z muzea v Ratíškovicích.

Závodní speciály, retrokočárky

Perličkou pro všechny příznivce závodů do vrchu a závodění vůbec budou jistě vystavené formule -  závodní speciály ŠKODA SPIDER 2000 B5 a LIGIER JS49 Honda. SPIDER byl vyrobený pouze 1 kus pod záštitou Liaz Jablonec. Tento vůz s netradiční závodní historií pohání motor škoda 2000 RS. Pro porovnání bude k vidění také tovární vrchařským francouzský speciál LIGIER JS49 Honda, který byl kompletně vyvinutý ve virtuálním aerodynamickém tunelu.

Již tradičně budou k vidění všechny 3 prototypy supersportovního speciálu R200 z dílny Hoffmann&Novague uvedené v roce 2016. Tento projekt je v podstatě poklonou vozu Škoda 200 RS.

Novinkou na letošním srazu veteránů je sraz retro-kočárků. Očekáváme, že se jich v areálu sjede na 5 desítek. Taková přehlídka starých kočárků na Uherskohradišťsku ještě nebyla.

Pro účastníky s veterány opět uspořádáme soutěž ELEGANCE. Odborná porota vybere 10 nejkrásnějších vozidel, jejichž majitelé obdrží originální plakety vyrobené ze železného šrotu v Porodnici KOVOZOO.

Co dalšího kromě veteránů?

Pro děti budou na akci připraveny skákací hrady, malování na obličej a jízdy silničním vláčkem STEELINKA. Portrétní karikaturu Vám nakreslí známý kreslíř Ivan Křemeček. V kovárně KOVOZOO budou po celý den hořet výhně a návštěvníci si budou moci vyzkoušet kovářské řemeslo. V Porodnici KOVOZOO se budou opět vyrábět miniatury zvířat ze železného šrotu a návštěvníci si mohou své zvířátko sami vyleštit na leštičce kovu vyrobené ze starého bicyklu. V zrekonstruovaném vagonu „dobytčáku“ přichystáme pro návštěvníky retro-fotokoutek.

Retroatmosféru dne krásně doplní odpolední vystoupení ABBA Rock Show a pro příznivce českého hardrocku je připraven koncert kapely TABÁK-Kabát Revival.

PROGRAM:

  • 9:00 – 15:00 příjezdy a výstava automobilů
  • 12:30 – 13:00 vyhlášení vítězů soutěže ELEGANCE
  • 13:30 – 14:30 vystoupení ABBA Rock Show
  • 15:15 – 16:15 TABÁK – Kabát Revival

Srdečně Vás zveme na akci SRAZ VETERÁNŮ v KOVOZOO Staré Město, který se. Přijďte si užít krásný den ve společnosti historických vozidel a užít si retroatmosféru v KOVOZOO.

Akci SRAZ VETERÁNŮ v KOVOZOO pořádá REC Group s.r.o. ve spolupráci se Slováckým Veteran Car Clubem Uherské Hradiště. Je to v pořadí již třetí veteránský sraz. Veteránské akce se zde začaly pořádat v roce 2019 v návaznosti na otevření Muzea veteránů v KOVOZOO. REC Group je skupina moderních společností specializujících se na recyklaci široké škály odpadů: KOVOSTEEL Recycling, s.r.o.STEELMET, s.r.o.RPG Recycling s.r.o.GELPO s.r.o.ASSCO, s.r.o.A-ORTO s.r.o.DZO s.r.o.  a KOVOZOO Staré Město. Více informací najdete na www.recgroup.cz.

Partnery akce SRAZ VETERÁNŮ v KOVOZOO jsou společnosti Ascendum Stavební stroje Czech s.r.o., B&B commercial activity s.r.o., Vinařství Rochůz s.r.o., TOP CENTRUM car s.r.o., VYMYSLICKÝ - VÝTAHY spol. s r.o., ČSAD Kyjov Bus a.s., Dopravní společnost Zlín-Otrokovice s.r.o. , NOVITECH Motorsport, z.s., STEELMART s.r.o.

Hlavním mediálním partnerem akce je televize TVS. Partnery komunikace jsou Golden Apple Cinema, Dobrý den s kurýrem a ČSAD Uherské Hradiště.

Více informací o akci najdete ZDE.

Kontakt na PR:

Ing. Martina Juřenová
REC Group s.r.o.
Tel. 730 588 604

jurenova@recgroup.cz

Foto: archiv KOVOZOO

Sidebar