STRAŠIDELNÁ ZAHRADA – největší schůze strašidel na Moravě 25.10.2022

STRAŠIDELNÁ ZAHRADA – největší schůze strašidel na Moravě

Strašidla všeho druhu, inspirace hororem, Teslův transformátor, BUBU-oskary ….. to vše nás již v sobotu 5. listopadu čeká. Strašidelná zahrada je akce s neopakovatelnou atmosférou. Již podesáté zveme malé i velké do areálu KOVOZOO, aby si s námi užili výjimečný večer. V prostředí železných zvířat, vysloužilých strojů a aut, v místě s bohatou historií sahající do roku 1868, kdy zde stál staroměstský cukrovar…je to místo, které budí respekt samo o sobě, a když k tomu přidáte tmu, podzimní sychravé počasí a záplavu svíček a světýlek, stovky strašidel a přízraků –  je z toho Halloween jak vyšitý.

Hlavní program zajišťují strašidelná stanoviště rozmístěná po celém areálu KOVOZOO a letos i v provozu firmy KOVOSTEEL Recycling. Stanoviště připravují zaměstnanci firem holdingu REC Group dlouhé týdny a dávají si opravdu záležet. „U příprav i samotné akce se dobře bavíme. Soupeříme mezi sebou, kdo bude mít nejoriginálnější stanoviště a výzdobu, komu se podaří nejlépe využít odpadních materiálů ke strašení. Dáváme tímto odpadům druhou šanci, což je v REC Group našim hlavním cílem“, říká Bronislav Janeček, generální ředitel REC Group a primář Porodnice KOVOZOO. Akce se totiž koná v areálu REC Group nebo-li v Recyklačním ekologickém centru, kde se zpracovávají různé druhy odpadů.

Bát se budou i dospělí

Za uplynulých 9 ročníků se akce hodně změnila. Dá se říci, že vyspěla. Dříve byla zaměřena výhradně na děti. Od minulého roku má ale akce podtitul FESTIVAL STRAŠIDEL A HORORU, a to především proto, aby byla více zajímavá pro starší děti, mládež a dospělé. „Nechtěli jsme, aby rodiče dělali pouze pasivní doprovod svým dětem. Abychom je také zapojili, tak jsme ve strašení a zvolených tématech poněkud přitvrdili. Máme zde tři stanoviště doporučená pro starší děti a pro dospělé. Třeba středověká mučírna, kde budou repliky mučících nástrojů a technik. Nebo třeba Peklo čertů krampusáků, kteří jsou děsiví už od pohledu, tím spíše, když jim vytvoříte působivé peklo. Letos budou čerti úřadovat ve sklepení více než 100 let staré budovy – bývalého skladiště cukru. Pekelnou atmosféru zde opět vytvoříme pomocí videomappingu, světel a kouře“, informuje o akci Martina Juřenová z týmu KOVOZOO.

Soutěž motivuje

Hlavním programem akce STRAŠIDELNÁ ZAHRADA je, že děti s rodiči obcházejí strašidelná stanoviště, kde plní úkoly za sladkou odměnu a dostanou razítko na kartičku. Ten, kdo nasbírá určitý počet razítek, pak může soutěžit o krásné ceny. Letos jsme vsadili na zážitek, takže výherci dostanou sadu vstupenek na různá zajímavá místa: Živá voda Modrá, Archeoskanzen Modrá, Letecké muzeum Kunovice, Skanzen Strážnice, expozice Muzea jihovýchodní Moravy.

Témata strašidelných stanovišť

Každý rok vymýšlíme nová stanoviště a vybíráme co možná nejvíce atraktivní témata. Letos bude stanovišť historicky nejvíce – celkem 14. Inspirací jsou nám v drtivé většině případů filmy a pohádky. Témat a nápadů je vždycky dost.

Letos připravujeme tato stanoviště:

 • Perníková chaloupka
 • Squid game
 • Piráti
 • Strašidelné pole
 • Zloba – královna černé magie
 • Strašidelná porodnice
 • Středověká mučírna
 • Peklo čertů krampusáků
 • Katakomby
 • Psychiatrická léčebna
 • Alchymistická laboratoř s Golemem
 • Škola kouzel
 • Saracéni
 • Halloween

 

 Návštěvníci budou mít větší komfort

Velice nás těší, že se akce Strašidelná zahrada každoročně těší velkému zájmu návštěvníků. Protože zejména loni jsme naráželi na kapacitní možnosti ve všech směrech, letos jsme přistoupili k několika změnám, které, jak pevně věříme, povedou k větší pohodě a spokojenosti návštěvníků. Předně jsme akci přesunuli z pátku na sobotu a prodloužili ji o 2 hodiny. Strašidelná zahrada začíná už v 15:00 a je tedy o hodinu delší za světla, čehož využijí rodiny s malými dětmi. A akce končí o hodinu později než v minulých letech, tj. ve 21:00 hodin.

Další novinkou tohoto roku je zvětšení prostoru pro konání akce. Letos bude celkem 14 strašidelných stanovišť a budou umístěna jak v areálu KOVOZOO, tak i v provozní části společnosti KOVOSTEEL. Více bude i stánků s jídlem a různými „lektvary“ tak, aby si vybral opravdu každý.

 BUBU-oskary za nejlepší výkon ve strašení

Již tradičně jsou na akci vítání všichni ve strašidelných kostýmech. Mají za to i slevu na vstupném. A to platí nejen pro děti. I dospělí přicházejí v kostýmech a dávají si opravdu záležet. Letos budeme již podruhé udělovat BUBU-oskary, tj. ocenění za nejlepší výkon ve strašení, nebo-li za nejlepší kostým. „Tři děti a tři dospělí, kteří se předvedou v nejlepší strašidelné „formě“ obdrží trofej vyrobenou z odpadního železa v Porodnici KOVOZOO, informuje Martina Juřenová.

V doprovodném programu akce STRAŠIDELNÁ ZAHRADA se návštěvníkům představí v celé své kráse Teslův transformátor. Jedinečný přístroj, který vyrábí blesky a vy můžete tancovat do rytmu jeho hudby. Na pódium bude svou magickou show předvádět dětský kouzelník Jakub Koutský.  Bude připraven i strašidelný fotokoutek. A otevřená bude celá KOVOZOO plná světýlek a tajemných zákoutí.

Akci STRAŠIDELNÁ ZAHRADA pořádá REC Group s.r.o., tedy skupina moderních společností specializujících se na recyklaci široké škály odpadů: KOVOSTEEL Recycling, s.r.o.STEELMET, s.r.o. RPG Recycling, s.r.o.GELPO s.r.o.ASSCO, s.r.o.A-ORTO s.r.o., DZO s.r.o.  a KOVOZOO Staré Město.

Fotky: Radovan Chvíla – Strašidelná zahrada 2021

Kontakt na PR:
Ing. Martina Juřenová
REC Group s.r.o.
Tel. 730 588 604
jurenova@recgroup.cz

www.recgroup.cz, www.kovozoo.cz

Sidebar