V porodnici KOVOZOO se narodil krokodýl 20.07.2020

V porodnici KOVOZOO se narodil krokodýl

Už jste někdy viděli krokodýla mořského? A co krokodýla mořského vyrobeného ze železného šrotu? Právě takový se narodil v naší porodnici a je asi jediný v ČR, nebo možná ve střední Evropě……

Michal, jak byl pojmenován, se narodil 10.7.2020 v porodnici KOVOZOO po náročném porodu trvajícím 228 hodin. Je vyroben ze železného odpadu z kovovýroby a z různého druhu nářadí (nůžky, klíče, kleště atd.). Je to takové naše kolektivní zvíře, protože kromě členů týmu KOVOZOO se na něm podíleli také naši partneři a přátelé KOVOZOO. Zuby například vykoval ze starých šroubů Vojta Sousedík, umělecký kovář, se kterým v KOVOZOO připravujeme otevření zážitkové kovárny. Ostny, které zdobí hřbet krokodýla až po ocas, jsou vyrobeny z žabek z žacího stroje. Ty nám dodal pan František Černý z Kunovic. Je to nadšený restaurátor zemědělské techniky, který nám zapůjčil velkou část své sbírky do Muzea zemědělství v KOVOZOO.

Michal není žádný drobeček, s hmotností 620 kg a celkovou délkou 6,1 metrů patří mezi největší zvířata v expozici KOVOZOO. Vedle mrože Ambrože nebo velryby Gerdy je to další exotické zvíře, které v běžných zoologických zahradách v Evropě jen stěží uvidíte. Ale co není jinde možné, v KOVOZOO je na denním pořádku. 

Sidebar