Veterány budou brázdit silnice Slovácka 18.08.2020

Veterány budou brázdit silnice Slovácka

Konec letošních letních prázdnin na Slovácku zpestří velkolepá veteránská akce. Již po dvacáté se uskuteční velká jízda historických vozidel dobře známá pod názvem Veteráni Moravským Slováckem. V sobotu 22.8.2020 se na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti sjede téměř 9 desítek historických vozidel vyrobených do roku 1945.

Veterány z hradišťského náměstí odstartují v 11:00 na 100 km dlouhou cestu s průjezdem přes Staré Město, Zlechov, s průjezdem přes zámeckou zahradu v Buchlovicích. Dále budou vozy pokračovat směrem na Smraďavku, Boršice, Stříbrnice, Osvětimany, Ježov, Žeravice, Těmice, Bzenec se zastávkou na náměstí ve Bzenc. Poslední etapa soutěžní jízdy povede přes Strážnici, Žeraviny, Hroznovou Lhotu, Tasov, Lipov, Louku, Blatnici p. Sv. Ant., Uherské Ostroh až do leteckého muzea v Kunovicích. Společnost autovetránům budou v muzeu dělat letuschopná historická letadla Tatra T-101 (replika letounu z roku 1938 s originálním motorem) a Piper J-4A Cub Coupé z roku 1939. Letadla budou přistavena na ploše Slováckého aeroklubu a připravena k focení s historickými automobily.

 

Cílová rovinka jízdy veteránů je v KOVOZOO Staré Město, kde bude celý den zakončen slavnostním vyhlášením vítězů.

 

Akci pořádá Slovácký Veterán Car Club Uherské Hradiště pro majitele veteránů a letos poprvé bude jízda zakončena v KOVOZOO. Jde o další projekt, na kterém tyto dva subjekty spolupracují. V minulém roce společně otevřeli Muzeum veteránů v KOVOZOO a na podzim se pak uskutečnila mimořádně úspěšná, krásná veteránská akce SRAZ VETERÁNŮ v KOVOZOO – ukončení sezóny, která se plánuje i na letošek – na neděli 11.10.2020.

 

Více informací o akci naleznete ZDE.

 

Sidebar