VYMAZLENÝ 10. ROČNÍK DNE ZEMĚ 22.03.2017

TISKOVÁ ZPRÁVA 

20., 21. a 22. dubna 2017

areál společnosti REC Group, Staré Město

Poslání Dne Země

Víte, kdy je důvod k oslavám největší? Přece tehdy, když slaví co největší počet lidí, když je smyslem oslav zdravý vzduch a čistá příroda, když slaví celá naše matička Země. Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. Tento svátek je ovlivněn původně březnovými dny Země, které souvisely s datem jarní rovnodennosti a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. První Den Země byl slaven 22. dubna 1970 v San Franciscu, OSN pak začala tento svátek slavit o rok později, až se v roce 1990 k Americe připojil celý zbytek světa a 22. duben se stal Mezinárodním Dnem Země. Dnes slaví Den Země více než miliarda lidí ve 175ti státech světa, díky čemuž se Den Země stal největším sekulárním svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost.

 

Den Země ve Starém Městě = ekologie, zdravý životní styl a pomoc druhým.

 

Jubilejní oslavy

Ve Starém Městě ve společnosti REC Group s oslavami Dne Země začali před deseti lety. Ano, volejme třikrát sláva, letošní ročník oslav je jubilejní – kulatý – desátý! I proto se tentokrát opravdu máte na co těšit. A jak už je několik let dobrým zvykem, těšit se může nejen široká veřejnost (sobota 22. 4.; 11:00 – 18:00), ale také školky (čtvrtek 20. 4.; 8:30 – 11:30) a školy (pátek 21. 4.; 8:30 – 11:30), pro něž budou vytvořeny speciální samostatné oslavy se spoustou atrakcí, soutěží a zábavy.

Záštitu nad akcí převzala radní Zlínského kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství Margita Balaštíková, starosta Starého Města Josef Bazala a starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. Generálním parterem akce je společnost HP Inc Czech Republic a regionální partneři NIO a PREMO. Hlavními partnery jsou společnosti M.I.S.S., spol s r.o. a DC CONCEPT a mediálními partnery Rádio Zlín a Rock Max, TV Slovácko, Kino Hvězda a Dobrý den s Kurýrem.

 

Mateřské a základní školy

Čtvrtek 20. a pátek 21. dubna bude patřit dětem z mateřských a základních škol. V areálu pod majákem pro ně připravili zábavnou farmářskou stezku se šesti stanovišti, kde se děti dozvědí spoustu užitečných informací o přírodě a zvířatech. Naučí se poznávat bylinky, obiloviny, vyzkouší si nanečisto dojit kravičku, na stanovišti s živými včelami ochutnají různé druhy medu a vyzkouší si také těžkou práci farmáře. Stezku zajišťují organizace Líska z.s, přírodovědné centrum Trnka při DDM Šikula Uherské Hradiště, SVČ Klubko Staré Město, Park Rochus a DDM Pastelka Uherský Ostroh.

Na stanovišti Živá voda z Modré si děti zkusí chytat rybky a naučí se poznávat různé druhy tvorů vodní říše. Na pódiu se o dobrou zábavu postará JIRKA HADAŠ s námořnickou show. Z lodi Naděje budou děti netrpělivě vyhlížet piráti, kteří si připravili ekologické soutěže. Krom toho se děti vyřádí na koloběžkách, dětských vozítkách a skákacích hradech. Velkou zábavu slibuje bublinová škola, v níž se místo čtení, psaní a počítání děti naučí, kterak ze speciální kouzelné směsi vykouzlit různé druhy bublin. A nemůže chybět ani tradiční oblíbené malování na obličej. Na stanovišti MUZIKOHRÁTEK si děti mohou zazpívat a zahrát na bubínky. SCIENCE CENTRUM VIDA! BRNO si pro ně připravilo jak nejrůznější fyzikální pokusy, tak úžasnou science show na téma VYTĚŽ PRINCIP! Oblíbený vláček STEELINKA bude nonstop kroužit areálem a vybízet ke svezení.

V Kongresovém centru mohou děti navštívit hernu, tvořivé dílničky nebo výukové ekologické programy. V Mayově sále si mohou také pohrát na tzv. KOUZELNÉM KOBERCI plném interaktivních her. Třídění odpadů a nejrůznější ekologické hry jsou již samozřejmostí na stanovištích kolektivních systémů ELEKTROWIN, EKOKOM, EKOLAMP a EKOBAT. To vše si dosyta užijí malí i ti větší. A na všechny školou povinné navrch čeká tradiční velká EKOOLYMPIÁDA, jejichž stanoviště tvoří dceřiné společnosti holdingu REC GROUP. Těšte se!

 

Den Země pro veřejnost

Tradičním vstupným do areálu plného zábavy bude vysloužilý elektrospotřebič (na osobu). Každý rok je snahou pořadatelů překonat zajímavý rekord – letos se opakovaně budeme snažit o rekord ve sběru mobilních telefonů. A protože je letošní ročník desátý, oslaví ho v areálu společnosti REC Group velkolepě. Společnost vám bude dělat světoznámý rybář JAKUB VÁGNER, který bude mít v Kongresovém centru dvě přednášky a autogramiádu. A dalším velkým lákadlem bude koncert MARKA ZTRACENÉHO! V Kongresovém centru navíc otevřeme zbrusu novou restauraci! Nedělejte si proto starost s obědem a využijte nabídku výborných jídel právě zde.

Pro děti bude opět přichystáno nepřeberné množství rozmanitých atrakcí – motokáry, dětská vozítka, koloběžky, skákací hrady, lukostřelba, jízda vláčkem STEELINKA, prohlídka letadla, pirátské lodi NADĚJE nebo VYHLÍDKOVÝCH LÁVEK. Nebudou chybět exhibice v podobě BAGROVÉ SHOW, HASIČŮ nebo KOVÁŘŮ. Děti se vyřádí s JIRKOU HADAŠEM v jeho pohádkovém karnevalu nebo s VANDOU A STANDOU v programu ABY BYLO NA ZEMI MILO. Na tradičním jarmarku najdete množství dobrot, jimiž zaženete hlad i chuť a nákupy vám tu zpříjemní kapela KUMPÁNI.

Společně přivítáme na svět další zvíře z kovového odpadu – těšte se, bude jím majestátní MROŽ! V Kongresovém centru to bude opět žít – v hlavním sále budou probíhat SCIENCE SHOW s centrem VIDA, kde si děti vyzkouší fyzikální pokusy. K dispozici bude také počítačová herna s programem VIRTUÁLNÍ REALITA. Děti si otestují na sobě hry a hlavolamy ve VĚDECKÉ KAVÁRNĚ nebo vaření v KUCHAŘSKÉ DÍLNIČCE. Dále zde budou probíhat ekologické výukové programy, tvořivé dílny, hry na kouzelném koberci a zábavné promítání s kinem Hvězda. V Mayově sále bude těm nejmenším k dispozici dětská herna. Zcela zdarma zde můžete ochutnat výbornou dětskou výživu HAMÁNEK.

Soutěžit můžete v EKOOLYMPIÁDĚ, kterou jako každý rok zaštítí dceřiné společnosti holdingu REC GROUP. Jsou jimi KOVOSTEEL RECYCLING, STEELMET, RPG RECYCLING, GELPO, A-GLASS RECYCLING,  A-ORTO, DZO a nováček ve skupině společnost ASSCO. Ekologické hry a soutěže nabídnou také kolektivní systémy ELEKTROWIN, EKOKOM, EKOBAT a EKOLAMP. V zahradě si můžete projít farmářskou stezkou se dvěma trenažéry dojících kraviček. Opět si budete moci vyzkoušet kouzlit bubliny v bublinové dílně. Zahrajete si na bubínky v MUZIKOHRÁTKÁCH nebo se můžete učit anglicky s dinokroky HOCUSEM A LOTUSEM. A těšit se můžete také na pohádku – jak jinak než ekologickou. Připravilo si ji pro vás Divadlo plyšového medvídka, nese název OSTROV ODPADKŮ a krásně a přitom výchovně vypráví o tom, kterak se nám špatné věci jednou vrátí! 

Úžasnou atrakci v rámci své prezentace nabídne generální partner HP Inc Czech Republic s regionálními partnery NIO a PREMO. Komu strach dovolí, zkusit si u nich může FREE JUMP -  skok z výšky 6m. Pod letadlem se bude tradičně prezentovat automobilová značka – letos to budou luxusní vozy FORD, které si nejenže budete moci vyzkoušet na vlastní kůži, na stanovišti tohoto partnera na vás čekají také nejrůznější atrakce pro děti i dospělé. Děti jistě ocení RC AUTODRÁHU a dospělí pak soutěž o vůz na víkend s plnou nádrží. Společnost AUTOSPOL Uherské Hradiště zde vystaví unikátní vůz Ford Shelby Super Snake – jediný v EU.

Pivovar ZAŠOVÁ, další partner akce, má pro vás připravenou ochutnávku lahodné desítky uvařené speciálně pro Den Země.

Mimo dobroty na jarmarku můžete ochutnat pravou domácí zabíjačku, zdravé a chutné jídlo od restaurace REBIO, domácí těstoviny La Brusla nebo úžasné masité hamburgery z restaurace Rybníček. Nový přírůstek v KOVOZOO jsme již zmiňovali, na programu ale pochopitelně bude také jeho oficiální slavnostní křest – nového kovového drobečka nepokřtí nikdo jiný než jeho tvůrci (rodiče) společně s JAKUBEM VÁGNEREM. Na Dnu Země nesmí chybět ani Koutek zdraví a krásy – prezentovat se tu bude Medical point se svým preventivním programem „Zdravé nožičky a záda“, společnost Leon shoes, kde si můžete změřit pohybový aparát nebo VZP ČR, na jejímž stanovišti si můžete na přístroji IN Body změřit různé hodnoty. Velmi zdravé a chutné jídlo pak ochutnáte zcela zdarma na stanovišti ZDRAVÉHO STRAVOVÁNÍ.

 

Pomoc potřebným

Jako každoročně není Den Země ve společnosti REC Group pouze nenásilným prostředníkem, kterak dospělé a zejména pak děti naučit ekologickému myšlení. A není to ani obyčejná slavnost se spoustou zábavných atrakcí. Jeho poslání je ještě hlubší – pomoci tam, kde je to třeba. Každý rok podpoří pořadatelé nějakou sociální organizaci nebo jednotlivce. Výtěžek ze Dne Země 2017 proto poputuje zčásti do Centra pro rodinu Hodonín a zčásti Vanessce Sečkárové z Kunovic, trpící spinální svalovou atrofií. Proto přijďte v hojném počtu, ať je výtěžek co nejvyšší.

 

Těšíme se na vás!

Užijte si Dne Země 2017 dosyta!

Bavte se, vzdělávejte se, myslete srdcem a myslete ekologicky!

 

 

 

Ing. Monika Ondruchová

koordinátor akce

Email: akce@recgroup.cz

Tel: +420 775 704 372

Sidebar