Od 13.8.2016 otevíráme další část vyhlídkových lávek 12.08.2016

Spatřete život v areálu REC Group a KOVOZOO pěkně z nadhledu!

 

Vyhlídkové lávky Vás provedou světem zpracování a recyklace odpadů a okolní přírodu budete mít jako na dlani. Doposud bylo plně v provozu 150 m vyhlídkových lávek, které vedly z Kongresového centrapřes střechu porodnice až do samotné KOVOZOO. Nyní jsme pro Vás přistavěli další část vyhlídkových lávek o délce 70 m. Vyhlídkové lávky o celkové délce 220 m Vás nyní zavedou přes střechu Kongresového centra až na střechu údržby společnosti KOVOSTEEL Recycling (na fotografii oranžovo-šedá budova).

Prodloužením lávek Vám odkryjeme další část provozu společnosti KOVOSTEEL Recycling a společnosti STEELMET, kam se návštěvníci běžně nedostanou!

 

Zajímavosti ze stavby

  • celé 3 měsíce trvala stavba této  13,7 tun těžké ocelové konstrukce, z toho 2 měsíce zabrala samotná montáž.
  • na montáži se podílelo 8 pracovníků
  • v nejvyšším bodě dosahují lávky okolo 12 m
  • ocelová konstrukce je žárově zinkována
  • pochůzné plochy jsou vyrobeny jiným způsobem než tomu bylo u již zbudované části lávek, jsou vysoce protiskluzové a nikde se neprohýbají

 

Budoucnost vyhlídkových lávek

Konečná délka nadzemních lávek bude dosahovat úctyhodných  1 250 m ve výšce 3 – 12 m a povede několika společnostmi skupiny REC Group. Konstrukce lávek je vyprojektovaná s ohledem na bezpečnost a rozmanitost rozhledu. Tento projekt zatraktivní nejen samotný areál společnosti, ale především celý region Slovácko.

Projekt vyhlídkových lávek tak dotvoří celkovou strukturu ekologického areálu a spolu s ostatními atrakcemi tak vytvoří atraktivní komplex Ekolandu, který bude sloužit k zábavě a vzdělání v oblasti ekologie.

 

OTEVÍRACÍ DOBA VYHLÍDKOVÝCH LÁVEK

      

Sidebar