Pojedeme se k Vám podívat znovu!

Exkurze

7. května 2015 jsme celý 8.ročník navštívili bývalý cukrovar, který je nyní sídlem společnosti REC Group.

O firmě

Společnost REC Group s.r.o. (neboli Recyklační Ekologické Centrum) sídlí ve Zlínském kraji ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Firma byla založena v roce 1998 a až do 30. 6. 2012 nesla název KOVOSTEEL, s.r.o. Později se firma KOVOSTEEL, s.r.o. transformovala na mateřskou společnost – REC Group s.r.o. a aktivity společnosti KOVOSTEEL v oblasti nakládání s odpady pokračovaly pod novým názvem firmy KOVOSTEEL Recycling, s.r.o.

Exkurze z našeho pohledu

Po příchodu do areálu firmy REC Group, jsme se rozdělili na dvě skupiny. Skupiny, ve které jsme se svými spolužáky byly i já a moje kamarádka, se ujal pán, který nás provedl Kongresovým centrem. V centru jsme se podívali na zajímavý krátký film z historie založení firmy. Potom jsme procházeli kolem moderně zařízených místností a poslouchali výklad našeho sympatického průvodce. Tuto část prohlídky jsme zakončili na střeše s výhledem do areálu. Na střeše je vybudovaná a dále se buduje zajímavá vyhlídková stezka. Potom jsme absolvovali jízdu vláčkem s výkladem, při kterém jsme se zase něco nového dozvěděli. Vláček projel i místy podniku, do kterých se běžně návštěvník nedostane. Viděli jsme v činnosti moderní stroje na zpracování a recyklaci odpadu. Všechno nám okomentoval příjemný pán, který vláček řídil a současně povídal. V celém areálu byla čistota a pořádek, což jsme ve firmě zpracovávající odpady nečekali. Těsně před odchodem jsme se podívali i na maják Šrotík, loď Naděje, letadlo L610, vláček STEELINKA, KOVOZOO. V KOVOZOO nás mimo jiné zaujali i telefonní budky, které jsme ale asi neuměli spustit a nebo nefungovaly.  Podívali jsme se skoro na všechny zvířata v zoo, která čítá na 174 zvířat. Mě a mojí kamarádku nejvíce zaujal slon, který vypadal jako živý. 

V celém areálu se nám líbilo. Protože tam byla příjemná atmosféra, přátelský personál a přálo nám počasí. Doufám, že se mi někdy podaří přemluvit rodiče a pojedeme se tam podívat ještě někdy znovu.

B.Trlicová, E. Hloušková

 

Sidebar